Skip to main content

FKTK priekšsēdētāja amata kandidāte ir pieredzējusi profesionāle

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcija Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja amata kandidāti Santu Purgaili vērtē kā kompetentu un pieredzējušu profesionāli, tādēļ pilnībā atbalsta viņas virzīšanu apstiprināšanai šajā amatā.

Ainars Latkovskis, JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas vadītājs: “Tikšanās laikā ar Santu Purgaili mūsu frakcijas deputāti saņēma profesionālas, precīzas atbildes uz ikvienu jautājumu un skaidru redzējumu par to, kas darāms, lai Latvijas finanšu sektors tiktu sakārtots un neradītu draudus valstij, tās starptautiskajam prestižam. Mēs vēlamies fundamentāli mainīt finanšu sektora uzraudzību, konkrētā kandidāte ir no banku vides, kur vajadzīgas vislielākās pārmaiņas. Santas Purgailes vīzija par finanšu tirgus uzraudzību ir ļoti progresīva un vērsta uz to, lai tas atgūtu uzticību.”

Latkovskis uzsvēra, ka nevietā ir pārmetumi par to, ka Santai Purgailei trūkst pieredzes finanšu sektora uzraudzībā. “Atklāts konkurss uz FKTK vadītāja amatu tika rīkots tieši tādēļ, ka gan mēs paši Latvijā, gan starptautiskās institūcijas neesam apmierināti ar to, kā banku uzraudzība līdz šim ir notikusi. Tas liecina, ka līdzšinējā pieredze finanšu sektora uzraudzībā nav izrādījusies veiksmīga,” norādīja Latkovskis.

Uz FKTK priekšsēdētāja amatu tika rīkots atklāts konkurss, ko organizēja Valsts kanceleja. Konkursa komisijā strādāja kā vadošās amatpersonas Latvijas finanšu, kontroles, uzraudzības un drošības iestādēs, tā personālatlases nozares eksperti. Konkursa komisija, izvērtējot pretendentus, par piemērotāko FKTK vadītājas amatam atzina Santu Purgaili.

Par FKTK priekšsēdētāja amata kandidātu virzīšanu amatam jāvienojas Ministru kabinetam, bet apstiprināšana amatā notiek pēc Saeimas balsojuma.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālrunis: +371 67205472

Dalies ar ziņu