Skip to main content

FM draud sagraut vienotās atlīdzības sistēmas principus

Finanšu ministrijas (FM) sagatavotie grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz atteikties no valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību darbinieku atlīdzības uzskaites, negatīvi ietekmēs vienotās atlīdzības sistēmas principus, izvērtējot Ministru kabinetā iesniegtos FM priekšlikumus, norāda partijas VIENOTĪBA valde.

Saskaņā ar FM sagatavoto grozījumu anotāciju šobrīd informāciju uzskaites sistēmā iesniedz 584 institūcijas. Aizbildinoties ar administratīvā sloga samazināšanu un informācijas apjoma optimizēšanu, FM iecerējusi 233 institūcijas – valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības – atbrīvot no uzdevuma sniegt informāciju par to amatpersonu un darbinieku saņemtajām atlīdzībām.

Vienota valsts tiešās pārvaldes iestāžu amatpersonu (darbinieku) atlīdzības datubāze ļauj operatīvi un objektīvi novērtēt finanšu situāciju valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās. Atstājot šajā datubāzē informāciju vienīgi par valsts tiešās pārvaldes iestāžu, augstskolu un zinātnisko institūtu amatpersonu (darbinieku) atalgojumiem, bet atsakoties apkopot datus par valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās izmaksātajām atlīdzībām, valstij pieejamā informācija būs nepilnīga un nesniegs objektīvu informāciju par patieso finanšu situāciju valsts un pašvaldību institūcijās, norāda VIENOTĪBA.

Partija uzsver, ka vienota, atklāta, caurskatāma valsts un pašvaldību iestāžu amatpersonu un darbinieku atlīdzības uzskaites sistēma ir fundamentāla tiesiskas valsts pārvaldes sastāvdaļa, kas ļāvusi ieviest skaidru, pārskatāmu un samērīgu atlīdzības sistēmu valsts pārvaldē, un vienīgi šādā formā tā nodrošina, ka personas, kuras tiek uzturētas no nodokļu maksātāju naudas, patiešām saņem atalgojumu pēc vienlīdzīgas, saprotamas, caurskatāmas sistēmas.

Finanšu ministres iecere no šīs sistēmas atteikties nav saprotama un ilgākā termiņā šādas informācijas trūkums var atstāt graujošu ietekmi uz šobrīd nostiprinātajiem vienotās atlīdzības sistēmas principiem, uzsver VIENOTĪBA.

Dalies ar ziņu