Skip to main content

FM: gada nogalē mazumtirdzniecības apgrozījums uzlabojās

Mazumtirdzniecības apgrozījums 2012. gada novembrī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pieauga par 1,4%, kompensējot apgrozījuma kritumu, kas bija novērojams oktobrī. Šādas spēcīgas svārstības pieauguma tempos nozarei ir raksturīgas un līdzīga augšupvērsta, lai arī nestabila, tendence ir gaidāma arī turpmāk. Apgrozījums novembrī ir audzis gan pārtikas preču tirdzniecībā – par 1,2%, gan arī nepārtikas preču (izņemot degvielu) tirdzniecībā – par 2,1%. Neliels apgrozījuma kritums bija novērojams degvielas tirdzniecībā (-0,4%).

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi mazumtirdzniecības apgrozījums novembrī ir kāpis par 8,7% . Šāds samērā iespaidīgs nozares izaugsmes temps ir noturējies visu gadu. Augstais rādītājs ļauj spriest, ka privātais patēriņš arī gada nogalē ir sniedzis būtisku ieguldījumu ekonomikas izaugsmes stiprināšanā. Jāatzīmē, ka 2013. gada sākumā nav gaidāms tik straujš nozares pieaugums, kāds bija novērojams 2012. gada sākumā, līdz ar to bāzes efektu ietekmē gada pieauguma tempi turpmākajos mēnešos nedaudz mazināsies. Gada laikā mazumtirdzniecības apgrozījums pārtikas precēm ir pieaudzis par 2,1%, nepārtikas preču (izņemot degvielu) tirdzniecības apjomi pieauga par 12,1%, bet degvielas mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 11,4 procentiem.

Eiropas Komisijas publicētie mazumtirdzniecības konfidences rādītāji norāda, ka ir nedaudz pasliktinājies tirgotāju redzējums par ekonomikas aktivitāti turpmākajos trijos mēnešos, taču kopumā izmaiņas indikatoros ir samērā nelielas, kas neliecina par būtiskām tendenču izmaiņām. Savukārt patērētāju konfidences rādītājs ir palicis nemainīgs savā augstākajā līmenī kopš 2007. gada.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938,
[email protected]

 

Dalies ar ziņu