Skip to main content

FM iesniegusi EK ziņojumu par nosacījumu izpildi ES fondu maksājumu atjaunošanai

Finanšu ministrija (FM) 26. aprīlī ir iesniegusi Eiropas Komisijā (EK) ziņojumu par nosacījumu izpildi Eiropas Savienības (ES) fondu maksājumu atjaunošanai. EK sola operatīvi izvērtēt saņemto ziņojumu un jau drīzumā informēt par to, vai Latvijai tiks dota zaļā gaisma ES fondu līdzekļu deklarēšanas un EK maksājumu atjaunošanai.

Kā norāda finanšu ministrs A. Vilks: „Latvija ir pilnībā izpildījusi rīcības plānā iekļautos maksājumu atjaunošanas pasākumus EK identificētos trūkumu novēršanai. Ir veiktas papildu pārbaudes starpniekinstitūcijās un projektos, tādējādi apliecinot rīcības plānā iekļauto pasākumu jau faktisku veikšanu, kas dotu EK papildu pārliecību par efektīvu un pilnvērtīgu ES fondu vadības un kontroles sistēmas funkcionēšanu. Uzskatu, ka ir pamats sagaidīt situācijas pozitīvu atrisinājumu.”

Kā jau iepriekš ziņots, EK šā gada janvārī informēja Latviju par ES fondu maksājumu pārtraukšanu, norādot uz atsevišķiem uzlabojamiem aspektiem ES fondu 2007. – 2013. gada perioda vadības un kontroles sistēmā. Savā paziņojumā EK norādīja, ka ES fondu vadošajai iestādei trūkst ietekmes mehānisma attiecībā uz atbildīgo nozaru ministriju un aģentūru pieņemtajiem lēmumiem par ES fondu līdzekļu izlietojumu. Identificēto nepilnību novēršanai EK uz laiku pārtrauca ES fondu maksājumus un uzdeva Latvijai trīs mēnešu laikā izstrādāt rīcības plānu un novērst trūkumus.

ES fondu maksājumu apturēšana no EK puses nekādi neskāra projektu īstenotājus, kuri atmaksas par projektos veiktajiem izdevumiem saņēma un turpina saņemt visu šo laiku.

Informāciju sagatavoja:
Agnese Beļkeviča
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr. 67083938
[email protected]

 

Dalies ar ziņu