Skip to main content

FM: Mazumtirdzniecības apgrozījumam šā gada pirmajā ceturksnī divciparu pieaugums

Gada dati par mazumtirdzniecības nozares apgrozījumu jau trešo mēnesi pēc kārtas priecē ar divciparu pieauguma tempiem. Tā šā gada martā, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, apgrozījums pieauga par 10%. Pret iepriekšējā gada atbilstošo ceturksni mazumtirdzniecības apgrozījums ir pieaudzis par 11,7%, kas neapšaubāmi liecina par labāku situāciju privātajā patēriņā nekā pērn.

Jāatzīmē, ka ir uzlabojušies gan bezdarba rādītāji, gan arī ekonomikas aktivitāte kopumā. Jau ir skaidri redzams, ka, neskatoties uz visai nenoteikto ārējās vides fonu, kopumā Latvijas ekonomikas sniegums 2012. gada pirmajā ceturksnī būs ļoti labs.

Mazumtirdzniecības apgrozījums šā gada martā, salīdzinot ar februāri, pieauga par 0,5%, pārtikas preču tirdzniecība samazinājās par 0,7%, bet nepārtikas preču (neieskaitot degvielu) tirdzniecība pieauga par 0,7%, savukārt degvielas mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 2,5%.

Redzējums par nākotnes tendencēm nozarē tomēr vēl arvien paliek piesardzīgs – gaidāms, ka uz gada vidu, izzūdot bāzes efektam, gada pieauguma tempi būs mazāk iespaidīgi. Iespējams arī negatīvs efekts no degvielas cenu kāpuma, ietekmējot notirgotos apjomus gan pašai degvielai, gan arī nepārtikas precēm.

Jāatzīmē, ka arī Eiropas Savienībā vēl ir palikušas daudzas neatrisinātas problēmas, kas pagaidām sāk atspoguļoties tikai ekonomiskās aktivitātes un atsevišķu nozaru datos un, ņemot vērā integrēto tirgu, tas agri vai vēlu, mazākā vai lielākā mērā atsauksies arī Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67083850
[email protected]

 

Dalies ar ziņu