Skip to main content

Francija atbalsta eiro ieviešanu Latvijā

Trešdien, 27. martā, Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti (Stéphane Visconti), tiekoties ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, apliecināja Francijas atbalstu Latvijas mērķim pievienoties eirozonai, kā arī iestāties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). Amatpersonas pārrunāja arī premjerministra vizīti Francijā, kas notiks 18. un 19. aprīlī.

Iepazīšanās vizītes laikā S. Viskonti pauda, ka Francija ir gandarīta par Latvijas intensīvo iesaistīšanos Eiropas Savienības un eirozonas aktuālo jautājumu risināšana. Viņš akcentēja, ka 2014. gada 1. janvāris ir svarīgs datums ne tikai Latvijai, bet arī visām eirozonas dalībvalstīm. „Eirozonai ir būtiska dalībvalstu solidaritāte un iesaistīšanās reģiona izaugsmē, tādēļ katras dalībvalsts ekonomiskā stabilitāte ir ļoti nozīmīga. Latvija ir pierādījusi, ka spēj panākt ekonomisko izrāvienu un pildīt Māstrihtas kritērijus. Tai ir jākļūst par eirozonas dalībvalsti,” pauda vēstnieks.

Ministru prezidents aktualizēja arī Latvijas pievienošanos OECD, paužot, ka tā ir viena no valsts prioritātēm ārpolitikas jomā. V.Dombrovskis pateicās par Francijas atbalstu Latvijas mērķim kļūt par OECD dalībvalsti, ko pauda Francijas vēstnieks.

Tikšanās laikā puses apsprieda V. Dombrovska nākamajā mēnesī plānoto oficiālo vizīti uz Franciju, ko premjerministrs apmeklēs pēc Francijas premjerministra Žana Marka Ero (Jean-Marc Ayrault) ielūguma. Vizītes laikā V. Dombrovskis tiksies ar Francijas prezidentu Fransuā Olandu (François Hollande) un Francijas premjerministru Žanu Marku Ero. Amatpersonas pārrunās divpusējo sadarbību, kā arī eiro ieviešanu Latvijā, pievienošanos OECD un gatavošanos Latvijas prezidentūrai ES Padomē. Tāpat S. Viskonti pauda, ka krīzes pārvarēšana Latvijā varētu būt viens no jautājumiem, ko aktualizēs Francijas puse, jo tas ir ir pozitīvs piemērs, no kā var mācīties citas valstis.

Puses atzina, ka valstīm ir izveidojies ļoti labs politiskais dialogs un attiecības dažādās jomās, tostarp kultūrā. Vienlaikus amatpersonas pauda cerību, ka, ņemot vērā divpusējās tirdzniecības intensitātes samazināšanos, nepieciešams turpināt uzlabot sadarbību ekonomikā. Piemēram, vēstnieks pauda iniciatīvu Rīgā organizēt biznesa forumu, kas ļautu Francijas un Latvijas uzņēmējiem dibināt sadarbību un apgūt jaunus tirgus.

V. Dombrovskis arī pateicās vēstniekam par Francijas atbalstu Latvijas gaisa telpas patrulēšanā. Amatpersonas atzina, ka sadarbība drošības jomā ir jāturpina. Francijas vēstnieks izteica atzinību par Latvijas ieguldījumu Mali konflikta noregulēšanā.

Latvijas – Francijas tirdzniecības rādītāji
Pēc kopējā preču tirdzniecības apgrozījuma ar 313,19 MEUR Francija ieņem 15. vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Kopējais preču tirdzniecības apgrozījums ar Franciju ir samazinājies par 7,77% salīdzinājumā ar 2011.gadu. Savukārt, pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Franciju sasniedz 21,17 MEUR (eksports – 10,73 MEUR, imports – 10,44 MEUR). Neraugoties uz to, ka pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Franciju ir samazinājies par 23,8% salīdzinājumā ar 2011.gada trim ceturkšņiem, Latvijai ar Franciju ir pozitīva pakalpojumu tirdzniecības bilance.

Papildu informācija par Latvijas un Francijas sadarbību pieejama Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Foto no tikšanās

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu