Skip to main content

Ģirts Valdis Kristovskis: Vai Lembergs ir pelnījis opozicionāra godu? Taču nē!

Tici vai netici, tomēr kā raksta Neatkarīgā Rīta Avīze, autoritārais Ventspils mazākuma deputātu nīdējs Aivars Lembergs pirms dažām dienām sašutumā esot spiedzis, ka Latvija visai pasaulei demonstrē, kā NATO dalībvalstī jāizrēķinās ar opozīciju! Lasi – izrēķinās ar Lembergu!

Nu labi. Tā ir saprotama no varas augstumiem krītošo reakcija. “Ventspils hūte” vairs nevar ar kāju atspert Saeimas, valdības un naudīgu valsts iestāžu durvis. Tas ir sāpīgi, ja iekšā laidēji vairs laipni netaisa reveransus. Padomājiet, šādu vilšanos ne katrs spētu izturēt! Šādā stresā nonākot, to tiešām var dēvēt par izrēķināšanos, ja Ventspils vietvaldi atstumj no valsts labumiem īstā NATO dalībvalstī! Ir bijis tik pierasti raust, raust, raust. Un še tev, beigta balle! Tas ir tik saprotami. Un tomēr. Kāpēc sev piedēvēt apspiestas opozīcijas godu?! Īpaši tad, ja Lembergs nav Saeimas deputāts, turklāt Ventspils pilsētas domi spējis pakļaut jau vismaz trīsdesmit gadus, joprojām saglabā organizētas grupas ietekmi vienlaicīgi būdams Magņicka korumpantu sarakstā, esot uz smagos noziegumos apsūdzēto sola!

Protams, situācijā, kad Latvijas sabiedrības uzticību Lembergs vairs nevar tik vienkārši nopirkt, un, visticamāk, nākamajās aptaujās tiek gaidīts iespaidīgs kritiens, tiek mēģināts izspēlēt opozicionāra kārti, iežēlināt. Šad tad lietota, lētticīgo makšķerēšanai tā ir labi noderējusi arī iepriekš. Vērts atgādināt, ka tieši pirms 5 gadiem Lembergs sev jau bija piedēvējis Latvijas politiskajai elitei neērta, absolūti redzamākā opozicionāra statusu. Arī toreiz viņš sūdzējās par Latvijas varas attieksmi, vilka paralēles ar Krieviju, piedēvēja sev līdzību ar opozīcijas līderu Borisa Ņemcova un Alekseja Navaļņija cīņu ar amorālo varu. Tomēr nelaimīgā kārtā šādu Lemberga blēdību skaidrā dienas laikā ātri atmaskoja un pamatoti kritizēja. Lembergs attiecīgi to nodēvēja par atsevišķu mediju histēriju, kas apspiež viņa tiesības uz atšķirīgu viedokli.

Arī pašreiz Lembergam pietrūcis konsekvences. Faktu un patiesības sagrozīšana nav atšķirīgs viedoklis. Latvija pasaulei demonstrējot, kā jāizrēķinās ar opozīciju! Lai kurš to būtu teicis! Pat šis Lemberga publiski paustais pretenciozais apgalvojums pašos pamatos ir melīgs! Ar neapbruņoti aci ir redzams, ka arī šo godu Lembergs sev mēģina piejaucēt, pieraust, lai gan viņam tas nepienākas. Un tomēr viņš turpina, mēģina iestāstīt, lai gan pats nicina un mērķtiecīgi pazemo katru, kurš atrodas opozīcijā Ventspils pilsētas domē!

Tad nu, lūk! Lembergs nav nekāds opozicionārs ne Saeimā, ne Ventspilī. Un pat ja būtu, ja kāds tam noticētu, ir stingri jāuzsver, ka ASV sankcijas Lembergam nepiemēro tāpēc, ka viņš ir opozicionārs! Brīvu ieeju Saeimas namā viņam negrasās atņemt tāpēc, ka viņš ir opozicionārs! Magņicka korumpantu sarakstā viņu neievieto tāpēc, ka viņš ir opozicionārs! Pat Bordāns par Ventspils pārvaldes toksisko pārkāpumu problēmu runā ne jau tāpēc, ka Lembergs būtu opozicionārs! Bankas nebremzē Ventspils brīvostas uzņēmumiem finanšu norēķinus tāpēc, ka Lembergs ir opozicionārs, vai viņam ir atšķirīgs viedoklis! Visu šo problēmu cēlonis ir publisku līdzekļu piesavināšanās lielos apmēros un to legalizēšana, šajā nolūkā gūta politiska ietekme, kas apdraud NATO dalībvalsts ilgtspēju.

Starp citu, man kā bijušajam aizsardzības ministram, kura vadībā Latvija sagatavojās un iestājās NATO, derdzas, ka šo organizāciju savu varas un mantkārīgo interešu radīto problēmu kontekstā piesauc tieši Lembergs. NATO ir vīrišķīgu ļaužu organizācija. Taču Lembergs 1991. gada janvāra barikāžu laikā pamuka un slēpās. Pēc tam “Ventas Balsī” meloja, ka šajā laikā Briselē un Antverpenē pildījis valdības uzdevumu, sniedzis intervijas par stāvokli Latvijā. Viņš nekad to nav darījis! Tā kā arī NATO argumenta lietošana ir Lemberga manipulēšana, vēlme ar šīs organizācijas reputācijas un vērtību piesaukšanu radīt sev tēlu, kā vienu no viņiem, no tiem, kas drosmīgi, riskējot ar savu dzīvību, iziet cīņā par tiesisku un taisnīgu, demokrātisku sabiedrību NATO dalībvalstīs.

Un tieši šīs, NATO un ES kvalitātes, rada Lembergam daudz iespēju sevi tiesiski aizstāvēt, tajā skaitā pret ASV sankcijām. Tikai ar tiesiskiem paņēmieniem, nevis prātu jaukšanu cilvēkiem. Uzreiz jāaizrāda, ka sankcijas nav piemērotas Saeimas opozīcijai, pat ja tur darbojas pāris partijas “Latvijai un Ventspilij” deputātu. Tomēr tieši to mēģina ieskaidrot Lembergs. Turklāt mērķis esot iznīcināt tieši viņu, Lembergu! Kāpēc ne Urbanoviču?! – retoriski aizrunājas Lembergs. Visticamāk, lai novērstu uzmanību no sevis. Turpinot šo taktiku, Lembergs pat aizrunājas, par ASV sankcijām pret parlamenta mazākumu… Prātiņ, nāc mājās! Vai Saskaņa, ZZS un Zaļo partija šādai fantāzijai piekrīt?

Tādejādi izskatās, ka no Lemberga sašutuma par “NATO dalībvalsts Latvijas izrēķināšanos ar opozīciju” čiks vien iznāks. Maz ticams, ka līdzēs arī karaliskā daudzskaitļa “mēs” lietošana. Taču tas rada iemeslu Lembergam iespaidīgi solīt ”ja mūs izņems no saraksta, mēs neļausim atslābināties nevienam!” Šāda metode, iespējams, palīdzēs noturēties socioloģisko aptauju popularitātes augšgalā. Tomēr vienlaicīgi šādi rezultāti rada bažas par sabiedrības pagrimumu. Ne velti Konfūcijs pirms 2.5 gadu tūkstoša ir teicis: kad valstī nav taisnīguma, ir kauns būt bagātam un ievērojamam.

Taču Lembergs tāds ir. Un tas galīgi nepalīdzēs Satversmes tiesā, kura iestājas par taisnīgumu kā neviena cita tiesa. Tā nesapratīs, pat ja bagātie raud. Īpaši tie, kuru bagātības izcelsme apdraud un grauj starptautisko politisko un ekonomisko kārtību.

Būs interesanti redzēt, ko Satversme tiesa pateiks Lembergam. Taču es aicinātu Lembergu, reizē ar vēršanos šajā augstajā tiesā, ievērot Latvijas Satversmi ikdienā Ventspilī, kur viņa vadītās pašvaldības vairākuma deputāti un administrācijas vadība prettiesiski ierobežo mazākuma (opozīcijas) deputātu subjektīvās tiesības, ignorē vienlīdzības un taisnīguma, labas pārvaldības principus, ko mūsu, mazākuma deputātu, rosinātos tiesas spriedumos nepārprotami ir atzinušas Latvijas tiesu augstākās instances. Un tieši šie spriedumi par Ventspils pilsētas domes nedemokrātisko, prettiesisko, ļaunprātīgo dabu tiks materializēti dzīvē. Tā diena nav tālu. Turklāt tas tiks izdarīts bez ASV izmantošanas, lai kā ar to sabiedrību mēģina biedēt Magņicka korumpantu saraksta augšgalā esošā persona Aivars Lembergs.

Dalies ar ziņu