Skip to main content

Grozījumi maksātnespējas likumā

 

Saeimai otrreizējai caurlūkošanai nodotajā Maksātnespējas likumā maksimāli nosargātas sabiedrības intereses, nošķirot mazos kredītņēmējus no spekulantiem ar lielām kredītsaistībām, norāda partijas Jaunais laiks (JL) valdes priekšsēdētāja, partiju apvienības VIENOTĪBA līdzpriekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Jaunajā maksātnespējas procesa regulējumā esam nosargājuši to kredītņēmēju intereses, kas saistības uzņēmušies savas ģimenes vienīgā mājokļa iegādei pretstatā tiem, kuri nekustamā īpašuma tirgus burbuļa laiku izmantoja spekulatīvos nolūkos, uzpērkot un pārdodot nekustamos īpašumus,” norāda Āboltiņa.

Partija jau iepriekš vairākkārt uzsvērusi, ka Maksātnespējas likumā parādniekiem jāsaglabā diferencēta pieeja, nepieļaujot atsevišķu politisko spēku mēģinājumus ar likuma palīdzību likumā lobēt politbiznesmeņu un spekulantu intereses.

Maksātnespējas likuma mērķis ir būtiski atvieglot līdz šim spēkā esošo smagnējo un sarežģīto maksātnespējas procesu, līdz ar to jārod iespēja likumu pieņemt pēc iespējas drīzāk. Maksātnespējas likuma pilnveidošana ir ietverta arī Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmā. Līdz ar to būtiski izvērtēt likumprojektā ietvertās normas un fiziskās personas maksātnespējas regulējuma iespējamo fiskālo ietekmi uz valsts budžetu kopumā.

 

Dalies ar ziņu