Skip to main content

Gruzijas prezidents Saakašvili pasniedz Vaiderei augstu Gruzijas apbalvojumu

Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili Eiropas Parlamenta deputātei Inesei Vaiderei (ETP Grupa) Briselē pasniedzis Svētās karalienes Tamāras ordeni. Piešķirot I.Vaiderei augsto valsts apbalvojumu, prezidents pateicās par viņas darbu Gruzijas tuvināšanā Eiropas Savienībai un ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā šajā valstī.

“Esmu ļoti gandarīta, ka mans darbs ir izpelnījies tik augstu novērtējumu,” saņemot apbalvojumu, teica I.Vaidere, uzverot, ka arī turpmāk strādās pie ES un Gruzijas sadarbības stiprināšanas. “Esam paveikuši lielu darbu un esmu gandarīta, ka 85% gruzīnu jau tagad savu nākotni vēlas saistīt ar ES. Šobrīd jo īpaši svarīgi, lai Gruzijai piedāvājam stabilu ekonomisko un politisko garantu,” tā I.Vaidere.

Jāpiebilst, ka Latvijai ar Gruziju ir izveidojusies laba ekonomiskā un kultūras sadarbība, sniedzot gruzīniem atbalstu Eiropas un transatlantiskajā integrācijā. Latvijai ir būtiski, ka, diversificējot Eiropas gāzes piegādi, Gruzija ar laiku kļūs par nozīmīgu Eiropas enerģētikas tranzītvalsti.

Augsto valsts apbalvojumu piešķir par īpašiem nopelniem valsts un nācijas labā. Tas nosaukts pirmās Gruzijas karalienes, Tamāras vārdā, kuras valdīšanas laikā valsts piedzīvoja “Zelta laikmetu”.

Informāciju sagatavoja:
Edgars Ikstens
Eiropas Parlamenta deputātes
Prof., Dr. oec. Ineses Vaideres palīgs
Tālr.: +371 20224422
[email protected]

Dalies ar ziņu