Skip to main content

Iekšējā un ārējā drošība ir Latvijas prioritāte, sarunā ar ASV vēstnieci Latvijā uzsver Ministru prezidente

FOTO no tikšanās

Trešdien, 16.septembrī, iepazīšanās vizītē pie Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas bija ieradusies jaunā ASV vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita (Nancy Bikoff Pettit). Tikšanās laikā tika apspriestas Latvijas un ASV divpusējais dialogs, kā arī abu valstu sadarbība NATO.

Ministru prezidente sarunā uzsvēra, ka Latvijas svarīgākā prioritāte šobrīd ir valsts iekšējā un ārējā drošība, un Latvija līdz 2018.gadam plāno aizsardzībai veltīt 2 % no IKP. Arī ASV vēstniece pauda gandarījumu par Latvijas apņemšanos palielināt aizsardzības budžetu. L.Straujuma pateicās ASV par tās neatslābstošo atbalstu Baltijas valstīm aizsardzības jautājumos un aktīvajā dialogā NATO ietvaros. „ASV var būt pārliecināta, ka Latvija ir uzticams stratēģiskais sabiedrotais,” sacīja Ministru prezidente. Tajā pašā laikā L.Straujuma izteica arī aicinājumu turpināt paplašināt sadarbību ar ASV attiecībā uz ārējo robežu.
Pārrunājot ES-ASV tirdzniecības attiecību paplašināšanu nākotnē, abas puses pievērsās arī Latvijas-ASV divpusējām ekonomiskajām saitēm. L.Straujuma aicināja ASV investorus turpināt investēt Latvijā, izsakot arī gandarījumu, ka atsevišķi uzņēmumi no Latvijas atver savas filiāles ASV.

Papildus informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu