Skip to main content

Iekšlietu ministre piedalīsies valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanā

Šodien, 10. novembrī un rīt, 11. novembrī iekšlietu ministre Linda Mūrniece piedalīsies valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanā iekšlietu sistēmas darbiniekiem Rīgas pilī.

„Lāčplēša dienā mēs pieminam tos cilvēkus, kas cīnījās par jaunās Latvijas valsts neatkarības iegūšanu un nostiprināšanu. Šajās dienās apbalvotie iekšlietu sistēmas darbinieki ir devuši nenovērtējamu ieguldījumu atjaunotās Latvijas Republikas iekšlietu sistēmas izveidošanā, nostiprināšanā un attīstībā,” norāda iekšlietu ministre L. Mūrniece.

Šodien plkst. 16.00 par izrādīto drosmi, varonību un pašaizliedzību, pildot dienesta pienākumus un piedaloties Latvijas valsts neatkarības aizstāvēšanā 1991. gada janvāra barikāžu laikā ar Viestura ordeni pēc nāves tiks apbalvots milicijas vecākais leitnants Sergejs Konoņenko un milicijas leitnants Vladimirs Gamanovičs. Abi milicijas darbinieki gāja bojā 1991. gada 20. janvāra vakarā, apsargājot Iekšlietu ministrijas ēku, kad milicijas speciālo uzdevumu vienība (OMON) sāka uzbrukumu Iekšlietu ministrijas ēkai Rīgā, Raiņa bulvārī 6.

Savukārt, rīt plkst. 15.00 augstākie valsts apbalvojumi tiks pasniegti četriem iekšlietu sistēmas darbiniekiem. Par ilggadēju un priekšzīmīgu darbību ugunsdzēsēja darbā, par ieguldījumu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta prestiža celšanā un lielo personīgo ieguldījumu Latvijas Ugunsdzēsības muzeja attīstībā ar Triju Zvaigžņu ordeņa I pakāpes goda zīmi tiks apbalvots ilggadējais Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieks, Latvijas Ugunsdzēsības muzeja vecākais speciālists Spodris Kurmiņš. Par lielo personīgo un nesavtīgo ieguldījumu Valsts robežsardzes skolas izveidošanā, attīstībā un robežsardzes personāla profesionālajā izglītībā, nozīmīgu devumu valsts robežas apsardzības sistēmas stiprināšanā III šķiras Viestura ordenis tiks piešķirts Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes priekšniekam, pulkvedim Aleksandram Šukšinam. Savukārt, par pašaizliedzīgu darbu un ilgstošu augsti profesionālu un priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi, nopelniem valsts drošības uzturēšanā un nostiprināšanā IV šķiras Viestura ordenis tiks piešķirts Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes priekšnieka vietniekam, pulkvežleitnantam Vadimam Junikam un Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Objektu apsardzes pārvaldes priekšnieka vietniekam, Valsts objektu apsardzes biroja priekšniekam, pulkvežleitnantam Viktoram Klingem.

 

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tel.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu