Skip to main content

Iekšlietu ministres ārštata padomnieka amatā iecelts Hosams Abu Meri

Iekšlietu ministres ārštata padomnieka amatā iecelts Hosams Abu Meri. Viņa kompetencē būs padomu sniegšana šobrīd aktuālajos migrācijas jautājumos. Savus pienākumus H. Abu Meri pildīs bez atalgojuma.
„Robežas ir atvērušās un notiek brīva iedzīvotāju migrācija, tāpēc arī Latvijā ir vērojama patvēruma meklētāju skaita pieauguma tendence. Migrācijas procesi ieņem aizvien lielāku nozīmi un saskaņā ar ekonomistu un demogrāfu prognozēm nākotnē Latvijā aktualizēsies nepieciešamība darbaspēka piesaistei no citām pasaules valstīm,” norāda iekšlietu ministre Linda Mūrniece, kuras pārraudzībā darbojas Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

H. Abu Meri ir Latvijas – Libānas kultūras biedrības valdes priekšsēdētājs, Arābu kultūras centra dibinātājs, kā arī Latvijas nacionālās kultūras biedrības asociācijas padomes loceklis. H. Abu Meri, studējot Latvijā, ir ieguvis ārsta speciālista kvalifikāciju Latvijas Universitātē, kā arī Latvijas Medicīnas akadēmijā, un turpina studijas doktorantūrā.

2007. gadā no Latvijas puses H. Abu Meri ir izvirzīts kā Eiropas vienādu iespēju gada vēstnieks un aktīvi piedalās pasākumos, kas vērsti uz cilvēktiesību ievērošanas jautājumiem.
H. Abu Meri piedalījies arī 10. Saeimas vēlēšanās no „Vienotības” saraksta.
 

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu