Skip to main content

Iekšlietu ministrija pastiprinās kriminālatbildību par uzbrukumu varas pārstāvjiem

Pēc traģiskajiem notikumiem Jēkabpilī, iekšlietu ministre Linda Mūrniece uzdeva Iekšlietu ministrijas juristiem sagatavot nepieciešamos grozījumus un panākt bargākas sankcijas Krimināllikumā paredzētajiem noziegumiem par uzbrukumu varas pārstāvjiem.

Ministru kabinetā tuvākajā laikā ir paredzēts skatīt Tieslietu ministrijas Kriminālsodu politikas koncepcijas ieviešanas procesā izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Krimināllikumā”, kur paredzēts mīkstināt sankcijas par noziegumiem saistībā ar uzbrukumu varas pārstāvjiem.

Iekšlietu ministrijas operatīvās vadības sanāksmē šodien vēlreiz ministrijas vadība un dienestu vadītāji vienojās uzstāt uz nepieciešamību Tieslietu ministrijas izstrādātajā projektā palielināt sankcijas par Krimināllikuma 269. pantā „Uzbrukums varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai” pirmajā daļā paredzēto noziegumu – par uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību, kā arī par uzbrukumu personai sakarā ar tās līdzdalību noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā, palielinot sankciju brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem uz sankciju brīvības atņemšana uz laiku līdz septiņiem gadiem.

Savukārt, ja šāda uzbrukuma rezultātā nodarīti smagi miesas bojājumi vai izraisītas citas smagas sekas, vai ja uzbrukumu izdarījusi organizēta grupa, Iekšlietu ministrija uzturēs prasību par sankcijas brīvības atņemšana no trīs līdz divpadsmit gadiem palielināšanu uz termiņu no pieciem līdz trīspadsmit gadiem.

 


Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu