Skip to main content

Iekšlietu ministrija turpinās sniegt atbalstu A/S „Latvenergo”

Pirmdien, 3. janvārī Ministru kabineta komiteja atbalstīja Iekšlietu ministrijas iniciatīvu turpināt sniegt atbalstu a/s „Latvenergo” elektroapgādes problēmu risināšanā visā Latvijas teritorijā. Atbalstu turpinās sniegt Valsts robežsardze(VRS) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests(VUGD).

Kopš gada nogales no VRS darbiniekiem elektrolīniju atjaunošanas darbos papildus tikuši nodarbināti 36 cilvēki, nostrādātas 409 stundas, kā arī izmantota robežsardzes tehnika – 20 sniega motocikli un 20 automašīnas.

Pirmdien, 3. janvārī VRS turpina atbalstu, izmantojot 15 sniega motociklus. Savukārt VUGD sniedzis savu palīdzību, palīdzot atbrīvot elektrolīnijas no kritušajiem kokiem un šāda veida izbraukumos dienesta darbinieku devušies jau 53 reizes. VUGD darbinieki palīdzējuši arī bez elektrības palikušajai Līvānu pilsētai, nogādājot tai ģeneratorus saimnieciskās darbības nodrošināšanai.

VUGD priekšnieka vietnieks Aldis Lieljuksis informē, ka elektroenerģijas padeves traucējumu novēršanā strādā arī 11 bruņu transportieri no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kā arī a/s „Latvenergo” noorganizēts helikopters no Somijas, kurš no gaisa zāģēs noliekušos koku zarus.

Lielākās problēmas joprojām sagādā neiztīrītie ceļi, tāpēc pašvaldības tiek atkārtoti aicinātas mobilizēt savus resursus ceļu attīrīšanai. Aktualizējusies arī problēma ar traucētās elektropiegādes rezultātā radītiem mobilo sakaru traucējumiem.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece ir izteikusi pateicību Iekšlietu VRS un VUGD darbiniekiem par darbu svētkos, sniedzot palīdzību a/s „Latvenergo” elektroapgādes problēmu novēršanā. Amatpersonām, kuras glābšanas darbos tika iesaistītas ārpus dienesta laika, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam tiks samaksāts par virsstundu darbu.
Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu