Skip to main content

IeM darbinieki pabalstus saņems atbilstoši normatīvajos aktos paredzētājai kārtībai

Iekšlietu ministrija(IeM) norāda, ka plānojot ministrijas 2011. gada budžeta konsolidācijas pasākumus, ministrija izpildīs visas normatīvajos aktos noteiktās saistības un ministrijas, kā arī IeM dienestu amatpersonām bērnu piedzimšanas pabalsti tiks izmaksāti atbilstoši spēkā esošajai likumdošanai. Tāpat arī ikviens darbinieks, kuram normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā pienākas atbrīvošanas pabalsts, to arī saņems.

IeM nākošā gada budžetā plānotais bērnu piedzimšanas pabalstu proporcijas samazinājums ir skaidrojams ar likumdošanā noteiktajām izmaiņām un dzimstības tendences samazināšanos. Savukārt, ņemot vērā to, ka ministrijā nākošgad nav plānotas būtiskas strukturālas reformas, tāpēc ministrijas budžetā ir plānota atlaišanas pabalstu proporcijas samazināšanās.

Jau ziņots, ka IeM nākošā gada budžeta samazinājums 3 265 141 Ls apjomā tiks realizēts, galvenokārt samazinot administratīvos izdevumus. Vislielākais samazinājums skars nomas maksas izdevumus valsts akciju sabiedrībai „Valsts nekustamie īpašumi”, kas tiks samazināti par 1 106 268 Ls.
Iekšlietu ministrijas centrālā aparāta izdevumi tiks samazināti par 42 892 Ls. Jau ziņots, ka iekšlietu ministre Linda Mūrniece parakstījusi rīkojumu Iekšlietu ministrijai padotībā esošo dienestu un iestāžu vadītājiem, ar kuru aizliegusi, veicot budžeta konsolidācijas pasākumus, samazināt darbinieku mēnešalgas apmēru.
Valsts policijas izdevumi tiks samazināti par 900 000 Ls , Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta izdevumi – par 303 379 Ls; Iekšlietu ministrijas Informācijas centra izdevumi – par 50 000 Ls; Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izdevumi – par 50 000 Ls; Valsts robežsardzes izdevumi – par 44 400 Ls; Drošības policijas izdevumi – par 30 000; Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra izdevumi – par 50 000 Ls; Nodrošinājuma valsts aģentūras administratīvie izdevumi – par 43 105 Ls.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu