Skip to main content

IeM Sabiedriskās drošības konsultatīvās padomes sēdē uzklausa argumentus par apsardzes iespējām izmantot sabiedriskā transporta kustības joslas

Ceturtdien, 15. septembrī, Iekšlietu ministrijā notikaiekšlietu ministra pienākumu izpildītāja Aigara Štokenberga vadītā Sabiedriskās drošības konsultatīvās padomes sēde.

Iekšlietu ministrijas pārstāvis Mārtiņš Rāznaziņoja par komersantu priekšlikumiem veikt grozījumus normatīvajos aktos, lai dotu tiesības apsardzes komersantu transportlīdzekļiem, veicot apsardzes darbību, izmantot sabiedriskā transporta kustības joslas un pašvaldību autostāvvietas. Sēdes laikā izskanēja argumenti gan par, gan pret šiem priekšlikumiem. A. Štokenbergs nolēma, ka sēdes laikā izskanējušie priekšlikumi tiks apkopoti un iekļauti Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijaiadresētajā vēstulē.

Sēdes laikā arī notika diskusija par nepieciešamību pievērst lielāku uzmanību drošības jautājumiem izglītības iestādēs, vispārējās izglītības saturā un mācību procesā. A. Štokenbergs apliecināja, ka notiek aktīvs darbs šajā jautājumā un norādīja, ka viņaprāt pareizākais risinājums būtu veidot drošības klases visos Latvijas reģionos. Jāatgādina, ka Rīgā jau ir atklāta pirmā Drošības klase, kas paredzēta interaktīvu mācību organizēšanai bērniem, tai skaitā ceļu satiksmes noteikumu apgūšanai.

Sēdes laikā arī apspriesti priekšlikumi objektu drošības un apsardzes jautājumu risināšanai un pilnveidošanai.

Savukārt „Netsafe” pārstāve padomes locekļus iepazīstināja ar prezentāciju „Netsafe Latvia Drošāka interneta centra darbība un aktualitātes”un aicināja klātesošo NVO pārstāvjus pievienoties „Netsafe” aktivitātēm un ikdienā izmantot prezentēto informāciju.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu