Skip to main content

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājam piešķirta Cicerona balva

Apliecinot augstu sabiedrības cieņu, Latvijas Zinātņu akadēmija jau četrpadsmito gadu pasniegs prestižo Cicerona balvu. Šogad laureātu vidū ir arī Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.

Kā informēja Cicerona balvas žūrijas atbildīgais sekretārs Miervaldis Mozers, šajā gadā tika vērtētas ne tikai lielo pilsētu pašvaldības, bet arī paveiktais pārējos Latvijas novados. Ciceronu žūrija novērtējusi Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja Induļa Trapiņa nozīmīgo ieguldījumu sava novada attīstībā, īpaši izglītības un sociālajā jomā. Cicerona balvas pasniegšanas ceremonija notiks 27. novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā.

Ciceronu žūrijas apbalvojumu mērķis ir apzināt personas, kuru aktivitātes ir plašākas sabiedrības atzinības vērtas, sabiedrību saliedējošas un Latvijas attīstībai nozīmīgas, piešķirot tām Cicerona balvu un Cicerona goda diplomu. Balvas kandidātus izvirza Zinātņu akadēmijas Senāts. Vērtējumā piedalās desmit žūrijas locekļi un iepriekšējo gadu laureāti. Šo balvu pasniedz Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar Latvijas Universitāti, sabiedriskajām organizācijām un dažādu jomu pārstāvjiem.

Cicerona balva nosaukta par godu Markam Tullijam Ciceronam (106. – 43. g. pr. Kr.), kurš bija izcils stilists, orators, runas izteiksmības meistars un ietekmīgs Romas republikas politiķis.

Informāciju sagatavoja:
Inga Šulca
Ikšķiles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65030340
[email protected]

Dalies ar ziņu