Skip to main content

Izraēla plāno veidot informācijas tehnoloģiju inkubatorus Latvijā

Ceturtdien, 22. decembrī, Izraēlas vēstniece Latvijā Hagita Ben Jakova (Hagit Ben – Yaakov) tikšanās laikā ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski informēja ar plāniem 2012. gadā veidot augstāko informācijas tehnoloģiju inkubatoru Latvijā, veicinot abu valstu sadarbību ekonomikā.

Abas amatpersonas atzina, ka novembrī izveidotā Latvijas un Izraēlas tirdzniecības kamera straujāk veicinās abu valstu attiecības investīciju piesaistes jomā. Ministru prezidents norādīja, ka redz potenciālu arī tūrisma sektora attīstībā starp abām valstīm.

Tāpat Ministru prezidents apsveica vēstnieci Hanukas svētkos, kas ir brīvības un neatkarības svētki, uzsverot, ka tie sakrīt ar dienu, kad ir noslēgta starptautiskā aizdevuma programma, kuru Latvija bija spiesta uzsākt 2008. gada 23. decembrī.

Foto no tikšanās

Latvijas un Izraēlas tirdzniecības rādītāji:

Lai arī Latvijas – Izraēlas tirdzniecības apgrozījums pēdējo gadu laikā ir ievērojami pieaudzis, joprojām abu valstu tirdzniecībā ir neizmantots potenciāls. Kopējais apgrozījums 2010. gadā ir 25 milj. eiro, Izraēlai ieņemot 39. vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. 2010. gadā Latvijai ir pozitīva tirdzniecības bilance ar Izraēlu 5 milj. eiro apmērā. Ekonomiskās sadarbības prioritārās nozares ir inovācijas un tehnoloģijas, IT un programmatūras izstrāde, finanses, farmācija, uz augstajām tehnoloģijām balstītu lauksaimniecība, sadarbība starp ostām un tūrisms.

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Komunikācijas departamenta vadītāja
valsts kanceleja
Tālr: 67082905, 29457329
[email protected], www.mk.gov.lv

 

Dalies ar ziņu