Skip to main content

Izslēdz gaismu! Piedalies akcijā „Zemes stunda”!

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis aicina visas valsts un pašvaldību iestādes, kā arī sabiedrību piedalīties akcijā „Zemes stunda” un taupīt elektroenerģiju un citus resursus.

Akcija notiks šo sestdien, 23. martā, no plkst. 20:30 līdz 21:30, un tās laikā ikviens aicināts izslēgt apgaismojumu un elektriskās ierīces uz vienu stundu, tādejādi pievēršot uzmanību klimata pārmaiņām pasaulē un resursu efektīvai izmantošanai.

Premjers V. Dombrovskis: „Vislētākā enerģija ir tā, ko mēs neiztērējam – ja ikdienā atcerēsimies šo vienkāršo patiesību un izkopsim paradumu lietot elektroierīces, apgaismojumu un citas iekārtas tikai tad, kad tas ir nepieciešams, redzēsim kā samazinās mūsu elektroenerģijas rēķini un atkarība no importētajiem energoresursiem, un kā vienlaikus pieaug mūsu efektivitāte un konkurētspēja. Mērķis panākt straujāku ekonomikas izaugsmi pašlaik ir galvenā prioritāte visā Eiropā, taču šie centieni jāsabalansē ar rūpēm par vidi, kurā dzīvojam. Šeit pat Latvijā, kura pašlaik ir visstraujāk augošā ekonomika Eiropā un vienlaicīgi otra zaļākā valsts pasaulē, ir daudz labu piemēru. Arī „Zemes stunda” ir šāda iespēja!”

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane, pievienojoties premjera aicinājumam, norāda: „Zemes stunda ir simbolisks pasākums. Tās mērķis ir likt cilvēkiem aizdomāties par enerģijas un resursu taupīšanu, videi draudzīgāku dzīvi ikdienā. Esmu pārliecināta, ka šai akcijai būs daudz atbalstītāju!”

Ieteikumi valsts un pašvaldību iestādēm enerģijas resursu taupīšanā un videi draudzīgu risinājumu ieviešanā:
• izmantojiet energoefektīvās spuldzes – tās tērēs par 80% mazāk elektrības un kalpos 15 reizes ilgāk;
• izmantojiet pārstrādāto papīru – kad vien iespējams, lietojiet abas tā lapas puses;
• pēc iespējas vairāk informāciju sūtiet elektroniski;
• izslēdziet gaismu un elektroierīces, kad tās neizmantojiet, piemēram, neizmirstiet izslēgt datoru un monitoru, jo tas gaidīšanas režīmā patērē pusi no enerģijas, ko izmanto darbojoties;
• brīvdienās un pēc darba samaziniet telpu apkures temperatūru;
• izvēlieties enerģiju taupošas ierīces un tehniku ar eko vai energoefektivitātes marķējumu;
• šķirojiet atkritumus un nododiet tos pārstrādei.

Akcija „Zemes stunda” ir Pasaules Dabas fonda organizēta akcija, kas guvusi milzu atsaucību visā pasaulē. Pasākuma ietvaros ikviens zemeslodes iedzīvotājs var parādīt savu attieksmi un rīcību vides ilgtspējas saglabāšanai.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Pavlova
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082902, 26533905
[email protected]

Dalies ar ziņu