Skip to main content

Jāizvērtē „Rīgas namu pārvaldnieka” bezdarbība

Rīgas domes deputāts Valdis Gavars ir nosūtījis vēstuli Ģenerālprokuratūrai ar lūgumu izvērtēt SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” atbildību par sprādzienu Daugavgrīvas ielā 70 korpuss 2, kas notika šā gada 4. jūnijā. Sprādziena rezultātā daļēji iebrukusi starpsiena, deformējusies pretējā siena un aizdegušās sadzīves mantas. No dzīvojamās mājas tika evakuēti 13 cilvēki.

Ēkas iedzīvotāji 21. janvārī nosūtīja vēstuli apsaimniekotājam, SIA „Rīgas namu pārvaldnieks”, kurā informēja par nepiederošajiem cilvēkiem, kas regulāri uzturās ēkas pagrabā un tur lieto alkoholiskos dzērienus. Iedzīvotāji aicināja apsaimniekotāju, salabot pagraba durvis un ielikt kvalitatīvu atslēgu, lai nepiederošas personas pagrabā netiktu. Ēkas iedzīvotāji ir informējuši Rīgas Pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldi, kas mājā veikusi vairākas pārbaudes.

Deputāts uzskata, ka „Rīgas namu pārvaldnieks” nav rīkojies kā atbildīgs un rūpīgs apsaimniekotājs, jo uz mājas iedzīvotāju vēstuli nav bijusi atbilsoša reakcija, lai pārkāpumus novērstu.

„Ja „Rīgas namu pārvaldnieks” būtu rīkojies nekavējoties un novērsis iespēju svešiem cilvēkiem regulāri uzturēties ēkā, iespējams, ka sprādziens nenotiktu. Iedzīvotājiem paveicās, ka sprādzienā neviens nav cietis, tomēr apsaimniekotāja nolaidība var izraisīt jaunus draudus cilvēku drošībai, gan šajā, gan citās ēkās,” uzskata deputāts.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

 

Dalies ar ziņu