Skip to main content

Janvāra beigās Saeimā notiks pirmās ārpolitikas debates

Janvāra beigās Saeimā pirmo reizi tiks rīkotas debates par ārpolitikas un Eiropas Savienības jautājumiem.

„Līdz ar šī sasaukuma Saeimu tiks uzsākta jauna tradīcija. Katru gadu janvārī laikā, kad Latvija atzīmē starptautiskās de iure atzīšanas dienu, – Saeimā tiks rīkotas debates par ārlietu un Eiropas Savienības jautājumiem. Desmitās Saeimas deputātiem būs jāiedibina šī tradīcija, lai debates kļūtu par kvalitatīvu parlamenta ieguldījumu kopīgā ārpolitiskā diskusijā. Šīs debates vērtēju arī kā vēl vienu iniciatīvu, kas veicina parlamenta atvērtību un pieņemto lēmumu izskaidrošanu sabiedrībai,” norāda Saeimas priekšsēdētāja S. Āboltiņa.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli ārlietu ministram ne vēlāk kā 16. janvārī jāiesniedz Saeimai ar Ministru prezidentu saskaņots ikgadējais ziņojums par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā. Šajā ziņojumā jāietver arī informācija par paveikto un iecerēto turpmāko darbību Eiropas Savienības jautājumos.

Prezidijs ikgadējo ārlietu ministra ziņojumu iekļauj izskatīšanai Latvijas Republikas starptautiskās (de iure) atzīšanas dienai (26. janvārim) tuvākajā Saeimas kārtējā sēdē.

Saeimas sēdē skatot minēto ziņojumu, sākumā vārdu dod ārlietu ministram, un pēc tam tiek atklātas debates. Pēc debatēm var runāt vienīgi ārlietu ministrs.

Sekot debatēm klātienē tiks aicināti Latvijā rezidējošie ārvalstu vēstnieki.

Izmaiņas Saeimas kārtības rullī, kas paredz ārpolitikas debašu rīkošanu, ar Saeimas lēmumu tika veiktas 2010. gada rudenī.

 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218
[email protected]

Dalies ar ziņu