Skip to main content

Jaunā FM valsts sekretāra amatam izvirzīta Sanita Bajāre

Piektdien, 1. jūlijā, finanšu ministra Andra Vilka vadītā komisija pieņēma lēmumu jaunā Finanšu ministrijas valsts sekretāra amatam virzīt līdzšinējo Finanšu ministrijas eiro projekta vadītāju, eksperti finanšu nozares jautājumos Sanitu Bajāri.

Finanšu ministrs Andris Vilks uzsver Sanitas Bajāres atbilstību valsts sekretāra amatam, par ko liecina plašā izglītība un līdzšinējā darbā iegūtās zināšanas.

"Sanitas Bajāres līdzšinējā darba pieredze gan valsts, gan privātajā sektorā, zināšanas un prasmes, kā arī redzējums par Finanšu ministrijas attīstības vīziju pārliecināja komisiju. Piecus gadus vadot eiro projektu, kas ietver Latvijas Nacionālā eiro ieviešanas plāna izstrādi un izpildes kontroli, projekta darba grupu koordināciju, informācijas sniegšanu sabiedrībai, pārstāvību Eiropas Komisijā, S. Bajāre ir demonstrējusi pārliecinošas vadītāja prasmes. Nozīmīgi, ka no Latvijas valdības puses S. Bajāre trīs gadus bijusi iesaistīta starptautiskās aizdevumu programmas sarunās un vadījusi valdības sarunu procesu ar starptautiskajiem aizdevējiem,” atzīmē ministrs.

Līdz šim S. Bajāre pildījusi eiro projekta vadītājas un finanšu nozares ekspertes pienākumus Finanšu ministrijā. Pirms tam ilgstoši strādājusi AAS „Balta”, bijusi atbildīgā par biznesa sistēmas pārvaldību, pārdošanas kanāla darbības un attīstības stratēģijas izveidi, mārketinga stratēģiju un citām jomām.

Sanita Bajāre ir absolvējusi Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāti, iegūstot maģistra grādu finanšu ekonomikā.

Iepriekšējais Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis savu amatu atstāja šā gada 13. maijā, kad pieņēma jaunu izaicinājumu vadīt Latvijas komercbanku asociāciju. Bičevskis vadīja Finanšu ministriju kopš 2008. gada 2. jūnija.

FM valsts sekretāra amata pamatpienākumi ir vadīt ministrijas administratīvo darbu, izstrādāt ministrijas stratēģiju un organizēt tās funkciju izpildi, lai nodrošinātu politisko lēmumu īstenošanu saskaņā ar vadības nostādnēm, īpaši tādu uzdevumu realizācijā kā cīņa ar ēnu ekonomiku un eiro ieviešanas īstenošana.

Informāciju sagatavoja:
LR Finanšu ministrija

 

Dalies ar ziņu