Skip to main content
JAUNĀ VIENOTĪBA iesniedz deputātu kandidātu sarakstu 13.Saeimas vēlēšanām

JAUNĀ VIENOTĪBA iesniedz deputātu kandidātu sarakstu 13.Saeimas vēlēšanām

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA līderi, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa un partiju apvienībā ietilpstošās partijas VIENOTĪBA valdes loceklis Edgars Ikstens, šodien iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā deputātu kandidātu sarakstu gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.

“JAUNĀ VIENOTĪBA ir politisks spēks – sešu partiju apvienība, kura ir vairāk nekā 3000 biedru no visiem Latvijas novadiem. Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA dalībniekus pašos pamatos vieno vērtības – mūsu mērķis ir strādāt tā, lai attīstītu Latviju par demokrātisku, nacionālu un turīgu Eiropas valsti. Mūsu programmā ir skaidras piecas galvenās prioritātes – izglītība, veselība, drošība, taisnīgums un algas. Mēs strādāsim, lai radītu apstākļus vidējās algas pieaugumam līdz 1500 eiro. Mums ir ļoti spējīga komanda, kura to gatava īstenot, jo apvieno gan pieredzi, gan jaunu cilvēku enerģiju,” pauda Krišjānis Kariņš, JAUNĀS VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs un Ministru prezidenta amata kandidāts.

“Pasaules vētrās Latvijas attīstības pamats ir drošība, tiesiskums, izglītība un eiropeiskās vērtības. JAUNĀ VIENOTĪBA nav viena jautājuma partija, tāpēc tai ir piedāvājums visās jomās – no ārlietām, aizsardzības un iekšlietām līdz veselībai, zemkopībai un vides aizsardzībai, un tā iestājas par vienmērīgu valsts reģionālo attīstību. Mēs darīsim visu, lai Latvijā būtu aktīva Eiropas Savienības dalībvalsts, izmantojot visas ES dotās priekšrocības. JAUNĀ VIENOTĪBA iestājas arī par ārējas drošības stiprināšanu, turpinot palielināt līdzekļus aizsardzībai un nodrošinot NATO spēku klātbūtni Latvijā,” uzsvēra JAUNĀS VIENOTĪBAS līderis Rīgā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

JAUNĀS VIENOTĪBAS programmas prioritāte ir lielākas algas strādājošajiem. Ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir jāsajūt gan valsts, gan savas personīgās labklājības celšanās. Mēs mērķtiecīgi turpināsim darbu pie dažādiem pasākumiem, kas padara vēl straujāku ekonomisko izaugsmi Latvijā, tādejādi radot apstākļus vidējās algas kāpumam valstī. Šī mērķa sasniegšanai jāstrādā kompleksi, ietverot gan konvencionālās izglītības efektivitātes, gan mūžizglītības pieejamības, gan darbaspēka mobilitātes risinājumus. Piemēram, ieguldīsim pieaugušo izglītībā un pārkvalifikācijā, lai palīdzētu cilvēkiem atrast augstāk kvalificētas darbavietas ar lielāku atalgojumu," pauda JAUNĀS VIENOTĪBAS līderis Kurzemē, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

“Mans mērķis ir panākt, lai ikviens bērns Latvijā var justies droši un viņam ir sava ģimenes māju sajūta. Tāpat manā rūpju lokā ir seniori, darba meklētāji un cilvēki ar invaliditāti. Ikkatram Latvijā ir tiesības uz cieņpilnu dzīvi, un es redzu iespēju ar savu darbu palīdzēt vismazāk aizsargātajai sabiedrības daļai uzlabot tās labklājību un dzīves kvalitāti. Sociāli aizsargāti visi Latvijas iedzīvotāji, cieņpilnas vecumdienas mūsu senioriem, likvidēti bērnunami un drošības sajūta ģimenēs – tādu es redzu Latviju, kuras labā vēlos turpināt labi iesākto,” uzsvēra JAUNĀS VIENOTĪBAS līderis Zemgalē, labklājības ministrs Jānis Reirs.

“JAUNĀ VIENOTĪBA apvieno profesionāļu pieredzi un jaunu līderu enerģiju. Mums ir svarīgi, lai Latvija būtu pārtikusi. Saeimā vadu Nacionālās drošības komisiju. Tiesu varai pārāk ilgi nav gudras virsvadības, tas bremzē ekonomikas un visas Latvijas izaugsmi. Tiesās un maksātnespējas sistēmā vajadzīgas pārmaiņas, kas ne tikai vārdos, bet arī darbos ir par taisnīgumu. Ja mēs vēlamies, lai valstī aug labklājība, tieslietu jomā beidzot jāievieš kārtība,” pauda JAUNĀS VIENOTĪBAS līdere Vidzemē Inese Lībiņa-Egnere.

JAUNĀS VIENOTĪBAS programmas pamatmērķis ir panākt vidējās algas būtisku pieaugumu. Es uzskatu, ka viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem labklājības vairošanai Latvijā ir izglītības un zinātnes jomas stiprināšana, ko paredz JAUNĀS VIENOTĪBAS programma. Mums ir jāpabeidz izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska reforma izglītības programmu un satura pilnveidošanai atbilstoši darba tirgus prasībām un Latvijas nacionālajām interesēm. Rūpēšos par to, lai uzlabojumi ekonomikā, izglītībā, drošībā un veselībā sasniedz arī Latgales reģionu,” pauda JAUNĀS VIENOTĪBAS līderis Latgalē, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs, Latgales partijas priekšsēdētājs Aldis Adamovičs.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir sešu politisko partiju – VIENOTĪBA, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija” – partiju apvienība kopīgam startam 13.Saeimas vēlēšanās. Partiju apvienības sarakstos Saeimas vēlēšanām ir pieteikti 115 Saeimas deputātu kandidāti visos piecos vēlēšanu apgabalos.

Papildus informācijai:
Sandris Sabajevs
Partijas VIENOTĪBA/partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel.nr.: 22087726
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu