Skip to main content
JAUNĀ VIENOTĪBA iesniedz priekšlikumus par būtiski stingrākiem amatpersonu mantiskā stāvokļa deklarēšanas noteikumiem

Foto: pixabay.com

JAUNĀ VIENOTĪBA iesniedz priekšlikumus par būtiski stingrākiem amatpersonu mantiskā stāvokļa deklarēšanas noteikumiem

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA ir iesniegusi Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai priekšlikumus par būtiski stingrākiem noteikumiem valsts amatpersonu deklarāciju iesniegšanai un sabiedrības iespējām iepazīties ar amatpersonu ienākumu deklarācijām. Priekšlikumi iesniegti par Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā izskatāmo likumprojektu “Grozījumi Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”.

“Nereti no medijiem uzzinām par vienas vai otras amatpersonas aizdomīgo turīgumu un tiesībsargu bezspēcību šo amatpersonu mantiskā stāvokļa likumības pārbaudē. Tā nedrīkst turpināties,

 

amatpersonu ienākumiem jābūt pārskatāmiem līdz eirocentam.

 

JAUNĀ VIENOTĪBA iestājas par sabiedrības tiesībām iepazīties ar amatpersonu deklarācijām un plašākām iespējām atbildīgajām iestādēm uzraudzīt un sekot līdzi amatpersonu mantiskajam stāvoklim un darījumiem. Esam arī rosinājuši no likumprojekta izslēgt, mūsuprāt, bīstamas normas, kas palielina korupcijas riskus, piemēram, iestādes vadītāja subjektīvas tiesības izlemt, kuras valsts amatpersonas ir atbrīvotas no pienākuma iesniegt valsts amatpersonas deklarāciju," uzsver Hosams Abu Meri, Saeimas VIENOTĪBAS frakcijas priekšsēdētājs, JAUNĀ VIENOTĪBA.

JAUNĀ VIENOTĪBA iesniegusi atbildīgajā Saeimas komisijā tiesībsargājošo iestāžu virzītos priekšlikumus, kas paredz, ka amatpersonām deklarācijā ir jāiekļauj nelaulātas personas, ar kuru valsts amatpersona dzīvo kopā un ar kuru tai ir kopīga saimniecība.

Tāpat JAUNĀ VIENOTĪBA rosina noteikt ierobežojumus skaidras naudas uzkrājumiem – kopējā summa nedrīkst pārsniegt 20 minimālās mēnešalgas, kā arī ir noteikt par pienākumu amatpersonām iesniegt papildu ienākumu deklarāciju, ja notikušas būtiskas izmaiņas mantiskajā stāvoklī.

Papildus informācijai:
Sandris Sabajevs
Partijas VIENOTĪBA/partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel.nr.: 22087726
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu