Skip to main content
JAUNĀ VIENOTĪBA: NATO pastāvīga klātbūtne un aizsardzības budžets 2

Foto: shutterstock.com

JAUNĀ VIENOTĪBA: NATO pastāvīga klātbūtne un aizsardzības budžets 2,5% no IKP ir priekšnoteikums Latvijas valsts drošībai

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA iestājas par valsts aizsardzības spēju turpmāku stiprināšanu, atbalstot pastāvīgu NATO sabiedroto spēku klātbūtni Latvijā un pakāpeniski palielinot aizsardzības budžetu līdz 2,5% no IKP. Tas ir viens no punktiem JAUNĀS VIENOTĪBAS Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa programmā Latvijas izaugsmei.

“Viens no būtiskiem priekšnosacījumiem Latvijas kā neatkarīgas valsts pastāvēšanai ir mūsu valstiskās aizsardzības spēju pastāvīga stiprināšana. Mēs iestājamies par valsts budžeta pakāpenisku palielināšanu aizsardzībai līdz 2,5% no IKP, par pastāvīgu NATO sabiedroto kontingenta klātbūtni Latvijā un par Zemessardzes stiprināšanu, veicinot tās sastāva pieaugumu līdz 20 000 cilvēku,” uzsver Krišjānis Kariņš, JAUNĀS VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs.

“Mums īpaši jārūpējas par savu aizsardzības spēju attīstību, nodrošinot 2% no IKP un raugoties, lai gada beigās, strauji augošās ekonomikas dēļ, tas nekrītas. Mums ir stratēģiski jādomā par tālāku aizsardzības izdevumu palielināšanu, pirmkārt, rūpējoties par karavīru nodrošinājumu, otrkārt, jo Polija un pārējās Baltijas valstis plāno palielināt savus aizsardzības izdevumus un, treškārt, NATO un ES aizsardzības stiprināšanai,” pauž Edgars Rinkēvičs, ārlietu ministrs, partijas VIENOTĪBA valdes loceklis.

Papildus informācijai:
Sandris Sabajevs
Partijas VIENOTĪBA/partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel.nr.: 22087726
E-pasts: [email protected] 

Dalies ar ziņu