Skip to main content

JAUNĀ VIENOTĪBA neatbalsta būvnieku karteļa amnestijas priekšlikumus Publisko iepirkumu likumā

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA stingri iebilst pret mēģinājumu Saeimā grozīt Finanšu ministrijas sagatavotos priekšlikumus Publisko iepirkumu likumā, kuru mērķis ir panākt, ka publiskās un privātās partnerības iepirkumos drīkst piedalīties tikai godprātīgi pretendenti.

Kārlis Šadurskis, partijas VIENOTĪBA valdes loceklis, 13. Saeimas deputāts, parlamenta Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas loceklis: “Konkurences padomes atklātā būvnieku karteļa lieta atklāja miljoniem vērtus sadārdzinājumus, ko uzņēmēju negodīgas vienošanās dēļ nācies pārmaksāt no publiskajiem līdzekļiem, tai skaitā no ES fondu finansējuma. Karteļa vienošanās ir radījusi gan precīzi nomērāmus finansiālos zaudējumus, gan arī radījusi riskus Latvijas reputācijai. Finanšu ministrijas sagatavotie un valdībā apstiprinātie Publisko iepirkuma likuma grozījumi paredz skaidru rīcību, kas izslēdz iespēju šādām vērienīgām krāpniecības shēmām nākotnē. Diemžēl, Saeimas atbildīgajā komisijā šobrīd ir mēģinājumi virzīties tieši pretēji un pieņemt tādus likuma grozījumus, kas faktiski amnestēs būvnieku karteļa dalībniekus pirms vispār spēkā stājušies karteļa dalībniekus iegrožojoši noteikumi.

Partiju apvienībai JAUNĀ VIENOTĪBA nav pieņemams mēģinājums mīkstināt prasības dalībai publiskos iepirkumos uzņēmumiem, par kuru godaprātu ir pamatotas aizdomas. Par Publisko iepirkuma likuma tālāko virzību JAUNĀ VIENOTĪBA šodien aicinās diskutēt Sadarbības sanāksmē.

———-

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Informāciju sagatavoja:
Partija VIENOTĪBA

E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu