Skip to main content

JAUNĀ VIENOTĪBA Satversmes tiesas tiesneša amatam virza tiesību zinātņu doktori Inesi Lībiņu-Egneri

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcija vakantajam Satversmes tiesas tiesneša amatam virza 13. Saeimas deputāti, tiesību zinātņu doktori Inesi Lībiņu-Egneri. Esošajā parlamenta sasaukumā Lībiņa-Egnere ir Saeimas priekšsēdētājas biedre, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja biedre, Juridiskās komisijas locekle un Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāja, kā arī vada Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegāciju.

Ainars Latkovskis, JAUNĀS VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs: “Inese Lībiņa-Egnere savā profesionālajā darbā arvien ir strādājusi pie tiesiskas valsts principu stiprināšanas – viņas prioritātes ir tiesvedības procesu efektivitāte, caurskatāmība un atklātība lēmumu pieņemšanas procesos Saeimā, kā arī citi aktuāli jautājumi, kas tiek risināti un virzīti, nostiprinot Satversmē noenkurotās Latvijas valstiskās un cilvēktiesību vērtības.”

Inese Lībiņa – Egnere, 13. Saeimas priekšsēdētāja biedre: “Satversmes tiesa ir ļoti nozīmīgs elements Latvijas kā demokrātiskas un tiesiskas valsts attīstībā, tās sūtība ir iestāties par Latvijas iedzīvotāju pamatvērtībām un brīvībām, kas nostiprinātas Satversmē. Man ir ilggadīga akadēmiskā pieredze tiesību zinātnē, esmu strādājusi advokatūrā, ļoti nozīmīga ir pieredze Valsts prezidenta komandā, jo īpaši Konstitucionālo tiesību komisijā, un, protams, praktiskais darbs likumdošanā Latvijas parlamentā – ar savu bagātīgo pieredzi varu sniegt lielu pienesumu kopīgajam Satversmes tiesas darbam.”

Jurista kvalifikāciju Lībiņa-Egnere ieguvusi Latvijas Universitātē, bet maģistra grāds tiesību zinātnē ar izcilību iegūts Alberta-Ludviga-Universitātē Freiburgā (Vācija). Turpinājusi studijas doktorantūrā Latvijas Universitātē sadarbībā ar Kopenhāgenas biznesa skolu un 2007. gadā ieguvusi doktora grādu tiesību zinātnē Dr. iur. (“Personības aizsardzība un civiltiesiskā atbildība to aizskāruma gadījumā”). Līdztekus darbam Saeimā Inese Lībiņa-Egnere strādā akadēmiskajā vidē – jau vairāk nekā desmit gadus ir pasniedzēja Latvijas Universitātē, ievēlēta par docenti Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedrā.

Pirms darba Saeimā, no 2007. līdz 2011. gadam, Lībiņa-Egnere bijusi Latvijas Republikas Valsts prezidenta padomniece juridiskajos jautājumos, līdz 2007. gadam praktizējusi kā zvērināta advokāte, pirms tam bijusi Latvijas Republikas Satversmes tiesas tiesneša palīdze. Viņa ir vairāku Satversmes pantu komentāru autore – Satversmes 16. un 17. panta (nodaļā “Saeima”), 52. panta (nodaļā “Valsts prezidents”) un 96. panta (tiesības uz privāto dzīvi). Lībiņai-Egnerei ir ir virkne profesionālo publikāciju, tai skaitā par konstitucionālajām tiesībām, ģimenes tiesībām un cilvēktiesību jautājumiem. Lībiņa-Egnere brīvi pārvalda latviešu, angļu, vācu un krievu valodas, apgūst franču valodu.

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija” kopā veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Tās valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA:
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA
Saeimas frakcijas aktualitātēm:
Silva Rozenbaha-Atvara
E-pasts: silva.rozenbaha_atvara@saeima.lv
Tālr.: +371 26 132 028

Foto: LETA, Evija Trifanova

Dalies ar ziņu