Skip to main content

JAUNĀS VIENOTĪBAS Saeimas frakcija Valsts prezidenta amatam izvirza Edgaru Rinkēviču

JAUNĀS VIENOTĪBAS Saeimas frakcija šodien vienbalsīgi pieņēma lēmumu Valsts prezidenta amatam izvirzīt ārlietu ministra Edgara Rinkēviča kandidatūru. 

Frakcijas JAUNĀ VIENOTĪBA deputātiem kandidāta izvēlē noteicoša bija Edgara Rinkēviča stingrā nostāja ārējās un iekšējās drošības, transatlantiskās saites, Rietumu demokrātijas un  latviešu valodas stiprināšanā, kā arī līdzšinējais veikums Latvijas starptautisko pozīciju spēcināšanā, palīdzībā Ukrainai un starptautiskās sabiedrības saliedēšanā pret Krievijas agresiju Ukrainā.

Saeimas JAUNĀ VIENOTĪBA frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis: ”Ārlietu ministra ieguldījums Latvijas reputācijas, starptautiskā tēla un valsts drošības stiprināšanā, viņa nelokāmā stāja pret Krievijas agresiju, sniegtā palīdzība un diplomātiskais atbalsts Ukrainai ir ļoti augstu vērtējami faktori. Esam pārliecināti, ka Edgars Rinkēvičs Valsts prezidenta amatā sekmēs Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību, būs taisnīgs un savus pienākumus pildīs pēc labākās apziņas.”

Valsts prezidenta amata kandidāts, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs: “Laikā, kad Krievija karo Ukrainā, ir īpaši svarīgi, lai Latvijas ģeopolitiskais kurss saglabā spēcīgu un noturīgu transatlantisko saiti un lai varam paļauties uz mūsu draugiem un sabiedrotajiem pasaulē, savukārt mūsu sabiedrotie – uz mums. Tas ir būtiski, raugoties arī no mūsu valsts drošības, labklājības un nākotnes attīstības perspektīvas. Tikai droša starptautiskā vide ir pamats mūsu valsts ekonomiskajai izaugsmei, labvēlīgai investīciju videi un Latvijas sabiedrības vēlmei iesakņoties, dzīvot un attīstīties Latvijā.”

“Krievijas agresija ir radījusi sekas, ko ikdienā izjūt katrs cilvēks, tāpēc turpmāko gadu uzdevums ir gan noturēt valsts iekšējo un ārējo drošību un finanšu stabilitāti, gan palīdzēt cilvēkiem, uzņēmumiem un sabiedrībai kopumā. Valsts prezidenta amats dod iespēju iesaistīties likumu pilnveidē, cilvēktiesību standarta nostiprināšanā un tādas sabiedrības veidošanā, kas balstās Latvijas Satversmē, latviešu valodā, Eiropas vērtībās un izpratnē, ka Latvijas valstiskums, neatkarība un drošība ir visa pamats un kopīga atbildība. Valsts prezidenta amats ir iespēja, lai strādātu pie Latvijas tautas vienotības,” uzsver Edgars Rinkēvičs.

Edgars Rinkēvičs: “Mana profesionālā pieredze, kompetence un izglītība ļaus stiprināt Valsts prezidenta amata sniegtās iespējas un vienot Latvijas sabiedrību kopīgam mērķim – lai Latvija ir droša, starptautiski respektēta un ilgtspējīga valsts. Esmu atvērts diskusijai, lai skaidrotu savu nostāju gan citām Saeimas frakcijām, gan plašsaziņas līdzkļiem un Latvijas sabiedrībai.

————–

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido piecas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils  reģionālā partija” , savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildu informācijai:
Silvija Reinberga

partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretāre
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 25962348

Dalies ar ziņu