Skip to main content

Jauniešu diena Jelgavā

2013.gada 10.maijā, Jelgavas atvērtajam birojam sadarbojoties ar EP deputātes Ineses Vaideres biroju un Konrāda Adenauera fondu, notika politiskas izglītības spēle jauniešiem „Izzini Eiropas Savienību ar Geocaching elementiem”. Spēlē piedalījās 18 komandas – kopā 54 jaunieši vecumā no 16 līdz 29 gadiem. Vēl 30 brīvprātīgie jaunieši nodrošināja sekmīgu darbu kontrolpunktos Jelgavas pilsēta teritorijā.Līdz ar to uz startu birojā kopumā pulcējās 84 jauni cilvēki, kas ir absolūts rekords biroja noslodzē viena pasākuma laikā kopš biroja atvēršanas brīža.

Pasākums tika atklāts ar Konrāda Adenauera fonda pārstāvja un VIENOTĪBAS Jaunatnes organizācijas valdes priekšsēdētājas vietnieka Krišjāna Buša uzrunu un stāstījumu par Konrāda Adenauera fondu. Turpinājumā EP deputātes Ineses Vaideres palīgs, VENOTĪBAS Jaunatnes organizācijas valdes priekšsēdētājas vietnieks, VJO Rīgas nodaļas vadītājs Edgars Ikstens nolasīja Ineses Vaideres vēstuli adresētu Jelgavas jauniešiem – spēles dalībniekiem.

Spēle sākās ar svinīgu lentes pārgriešanu STARTA brīdī. Kontrolpunktu meklēšana ilga trīs stundas. Katrā kontrolpunktā komandai bija jāatrod paslēpts jautājums un uz to jāatbild. Jautājumus sagatavoja EP deputātes Ineses Vaideres birojs, Konrāda Adenauera fonds un šī pasākuma iniciatore, Jelgavas Valsts ģimnāzijas 11.klases skolniece Eva Vītola.
Finišējot katra komanda nodeva savas atbilžu lapas un uzrādīja fotogrāfijas, kurās redzams, kā uz kāda jelgavnieka velosipēda, kurš atstāts velo stāvvietā, komanda ir uzvilkusi zaļo sēdekļa pārvalku ar VIENOTĪBAS logo un uzrakstu – VAIRĀK JAUNUS VELOCELIŅUS!

Kad visas komandas bija finišējušas, sākās priekšnesumu daļa ar moto: „Kā es jūtos Eiropas Savienībā?”. Pēc priekšnesumiem tika apkopoti rezultāti. Šo laiku sekmīgi izmantoja VJO pārstāvji Edgars Ikstens un VIENOTĪBAS Jaunatnes organizācijas valdes loceklis, VJO reģionālais koordinators Kaspars Pauniņš, prezentējot VJO darbu un mērķus.

Apbalvošanā visas komandas saņēma veicināšanas balvas, simpātiju balvas tika piešķirtas interesantāk noformētajām komandām un komandām par atraktīvākajiem priekšnesumiem.
3.vietu ieguva komanda J1Ģ. vienoto meiteņu trijo, balvā saņemot trīs lietussargus ar VIENOTĪBAS logo.
2.vietu ieguva komanda Zvaigžņotās, balvā saņemot trīs sporta somas ar VIENOTĪBAS logo.
1.vietu ieguva komanda AdventureLab, saņemot sertifikātu par braucienu uz Briseli šī gada rudenī. Cīņa par pirmo vietu bija sīva, taču puiši ar savu atraktīvo priekšnesumu „Kā es jūtos Eiropas Savienībā?” pārliecinoši izcīnīja 1.vietu.

Spēles dalībnieki pauda prieku par spēli un izteica atzinību pasākuma atbalstītājiem kā arī cer uz līdzīgiem pasākumiem nākotnē.

Informāciju sagatavoja:

Artūrs Kurbatovs

VJO Jelgavas nodaļa

[email protected]

Dalies ar ziņu