Skip to main content

Jauno māmiņu tikšanās 22.aprilī

Kad bērniņš ir paaudzies, katra māmiņa nonāk pie lēmuma – jāsāk piebarot! Bet ko dot pirmo? Kartupeļu biezenīti, vai banānu, vai putru? Taisīt pašai vai tomēr nopirkt jau gatavu bērnu pārtiku? Ko darīt, ja bērniņam negaršo un viņš atsakās ēst to, ko viņam piedāvā? Tik daudz jautājumu! Un viedokļu – kā būtu jādara- ir vēl vairāk!

Mūsdienās pastāv vairākas piebarojuma uzsākšanas metodes. Šobrīd mūsu valstī vispopulārākās ir šādas:
1. Pediatriskais piebarojums
2. Pedagoģiskais piebarojums
3. Bērna vadīta ēšana

Katrai metodei ir savas īpatnības. Pediatrisko piebarojuma veidu iesaka bērnu dakteri. Šai metodei ir raksturīgi pakāpeniski ieviest bērna ēdienkartē sākumā augļu un dārzeņu biezeņus, putru, vēlāk, bērniņam paaugoties, arī gaļu, zivi. Turklāt ar šāda piebarojuma ēdienreizēm uzreiz tiek aizstāta krūts ēdināšanas reize vai mākslīgā maisījuma ēdienreize. Šādam piebarojumam ir raksturīgs viendabīgs, putrveida, sablenderēts ēdiens un bērns tiek barots ar karotīti.

Pedagoģiskais piebarojums paredz bērna iepazīstināšanu ar papildēdienu iesākumā mikrodevās, kumosiņos, izmantojot jau no paša sākuma visas ģimenes ēdienkarti. Šāds piebarojums tiek ieviests ļoti pakāpeniski un iesākumā diezgan ilgu laika periodu (pat pusgadu un vairāk) un tas neaizstāj krūts zīdīšanas vai mākslīgā maisījuma ēdināšanas reizes.

Bērna vadīta ēšana tika diezgan plaši aprakstīta nesen izdotajā grāmatā ar tādu pašu nosaukumu „Bērna vadīta ēšana”, kas ir pielāgots tulkojums no angļu valodas un ko izdevusi izdevniecība MukiBuki. Metode paredz piebarojuma jautājumu uzticēt bērniņam pašam, piedāvājot viņam vairākus ēdienus un dodot iespēju izvēlēties. Ēdieni tiek piedāvāti tāda lieluma gabaliņos, kas ir ērti paņemami bērniņam pašam rociņās. Un arī šī metode paredz, ka bērniņam iesākumā netiek ierobežota krūts ēdināšana, vai barošana ar mākslīgo piena maisījumu.

22.aprīlī tiek organizēta otrā Māmiņu tikšanās Rīgas ielā 21, Cēsīs plkst.11:00, kur māmiņas tiek aicinātas apspriest šo aktuālo jautājumu –Bērna piebarošanas uzsākšana – un iepriekš minēto metožu priekšrocības, trūkumus, dalīties ar savu pieredzi un iegūt jaunu informāciju. Savā pieredzē dalīsies arī triju bērnu māmiņa, zīdīšanas konsultante Inese Kočāne. Tiek aicinātas visas māmiņas, arī topošās, kurām šis jautājums ir aktuāls, neatkarīgi no bērniņa vecuma.

Dalies ar ziņu