Skip to main content

Jauno valdību veidojošie politiskie spēki pabeiguši darbu pie valdības veidošanas dokumentiem

Jauno valdību veidojošie politiskie spēki – “Jaunā Vienotība”, “Apvienotais saraksts” un “Nacionālā apvienība” – ir pabeiguši darbu pie valdības veidošanas dokumentiem:  valdības deklarācijas, sadarbības līguma un fiskālās disciplīnas līguma. Plānots, ka jauno valdību veidojošie politiskie spēki līgumus par valdības izveidošanu parakstīs trešdien, 14. decembrī, plkst. 9:00, Saeimā.

Valdības deklarācijā uzsvērts, ka Krišjāņa Kariņa valdības mērķis ir ekonomikas transformācija labākai dzīvei Latvijā – stiprinot mūsu izaugsmes ceļu, ir jāturpina īstenot politiku, kas sniedz Latvijas iedzīvotājiem drošību un labklājību.

Deklarācijā norādīts, ka “[..] cilvēks ir galvenā Latvijas vērtība, tāpēc šobrīd mums visiem jāmobilizējas tādai tautsaimniecības izaugsmei, kas uzlabos dzīvi pašiem un nākamajām paaudzēm. Lai īstenotu plašu ekonomikas transformāciju, mērķēti pārorientējams darbs piecās savstarpēji cieši saistītās jomās: drošībā, izglītībā, enerģētikā, konkurētspējā un dzīves kvalitātē.”

Deklarācijas turpinājumā valdības iecerētie darbi ir detalizēti izklāstīti minētajās piecās jomās. Valdības deklarācijas īstenošanai tiks izstrādāts valdības rīcības plāns.

Deklarācija par Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību
Latvijas Republikas Ministru kabinetu veidojošo 14. Saeimas frakciju sadarbības līgums
Latvijas Republikas Ministru kabinetu veidojošo 14. Saeimas frakciju Fiskālās disciplīnas līgums

 

Informāciju sagatavoja:
Ministru prezidenta birojs
Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
E-pasts: [email protected]
Foto: Valsts kanceleja

Dalies ar ziņu