Skip to main content

JL aicina KNAB vētīt iespējamu interešu konfliktu Rozentāles darbībā

Partijas Jaunais laiks (JL) Saeimas frakcijas deputāts Ainars Latkovskis nosūtījis vēstuli Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ar lūgumu izvērtēt, vai, atgriežoties Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) vadībā, bijušās veselības ministres Baibas Rozentāles rīcībā nav saskatāmi likuma „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” pārkāpumi.

Ar Rozentāles kā veselības ministres iniciatīvu drīz pēc viņas stāšanās amatā pērn septembrī LIC tika pievienota Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūra, pēcāk centrs pārņēma arī Seksuāli transmisīvo un ādas slimību centra funkcijas un daļu Sabiedrības veselības aģentūras funkciju, šādi ievērojami palielinot iestādes budžetu.

Par LIC vadītāja pienākumu izpildītāju šajā laikā tika apstiprināts Jāzeps Keišs. Jauns vadītājs iestādei netika meklēts, faktiski nodrošinot, ka Rozentāle pēc ministra pienākumu pildīšanas varēs atgriezties šajā darbā, iesniegumā KNAB uzsver Latkovskis.

„Uzskatu, ka Rozentāle kā ministre pieņēmusi lēmumus, kuros viņa kā nākamā LIC direktore bijusi personīgi ieinteresēta, kaut arī Interešu konflikta novēršanas likums skaidri nosaka, ka „valsts amatpersonai ir aizliegts, pildot valsts amatpersonas pienākumus, sagatavot vai izdot administratīvos aktus, veikt uzraudzības, kontroles, izziņas vai sodīšanas funkcijas, slēgt līgumus vai veikt citas darbības, kurās šī valsts amatpersona, tās radinieki vai darījumu partneri ir personiski vai mantiski ieinteresēti”. KNAB būtu jāvērtē, vai šāda Rozentāles rīcība nav vērtējama kā interešu konflikts,” norāda Latkovskis.

 

Dalies ar ziņu