Skip to main content

JL: atgriešanās pie sīkpartijām ir politiska tuvredzība

Šķelšanās ir destruktīva īstermiņa domāšana un politiska tuvredzība. Jaunu sīkpartiju veidošana var būt taktikas jautājums, taču divus mēnešus pirms vēlēšanām šādai taktikai ir ļoti liels risks devalvēt ideālus un radīt sabiedrībā vilšanos ar nekvalitatīvu pēcvēlēšanu situāciju, pieņemot Klāva Olšteina un Guntara Galvanovska iesniegumus par izstāšanos no partijas Jaunais laiks (JL), norāda JL valde.

Šobrīd valstiski atbildīgi un svarīgi ir vienot cilvēkus, nevis šķelt. Svarīgi ir stiprināt, uzlabot un attīstīt esošās partijas ar plašu pārstāvniecību, nevis steigā veidot ko, kam nevar nodrošināt kvalitāti, norāda JL

„Darbs politikā ir cilvēku pārbaude ar laiku un varu – cik kompetenti, darbspējīgi un godīgi viņi ir. Pārbēdzēji politikā ir vienmēr, taču tie, kas no mūsu rindām pāries uz citām partijām, nav un nebūs VIENOTĪBAS atslēgas cilvēki,” norāda JL valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Politiski kompetenti cilvēki saprot, ka kvalitāte rodas laika gaitā. Organizācijas izaugsme notiek, strādājot un pilnveidojoties. VIENOTĪBA nav īstermiņa projekts – tā ir plaša tautas pārstāvniecība desmit gadu garumā – ilgtermiņa spēks, kas aizvien pieaug un kļūst spēcīgāks. Viens cilvēks nav ne partija, ne rīcībspēja politikā, uzsver Āboltiņa.

Lēmums šobrīd dibināt jaunu partiju ir ļoti riskants. Kaut arī juridiski tas ir paveicams, tik īsā laikā nav iespējams izveidot patiesi kvalitatīvu un rīcībspējīgu organizāciju. Protests kā darbības forma der vienam lēmumam, bet ne kvalitatīvām pārmaiņām. Risks sagādāt vilšanos sabiedrībā, nespējot pacelt kvalitāti politikā, ir pārāk augsts, uzsver JL.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas Jaunais laiks
preses sekretāre
Tālr.: 29373547

 

Dalies ar ziņu