Skip to main content

JL Latvijas skolās izglīto skolēnus par 4. maija nozīmi

Daļai skolas vecuma jauniešu Latvijā trūkst zināšanu par 4.maija valsts svētku nozīmi. Tādēļ šonedēļ, pirms gaidāmās Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 20. gadadienas, partijas Jaunais laiks (JL) deputāti un biedri apmeklēja skolas un klātienē ar skolēniem pārrunāja 4. maija nozīmi.

Solvita Āboltiņa, JL valdes priekšsēdētāja: „Kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas pirms 20 gadiem ir izaugusi jauna paaudze, kura par šo valstij nozīmīgo notikumu var uzzināt no sarunām ar vecākiem un skolotājiem, vēstures stundām un avīzēm. Viesojoties skolās, mūsu uzdevums ir pastāstīt, kāpēc Latvijai ir divas vienlīdz nozīmīgas dzimšanas dienas – 18. novembris un 4. maijs.”

JL pārstāvji viesojās skolās dažādos Latvijas novados. Piemēram, Olafs Pulks apmeklēja Rīgas Āgenskalna ģimnāziju, bet Silva Bendrāte apmeklēja Skrundas vidusskolu un Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolu, uz Jelgavas 1.ģimnāziju devās Jānis Reirs un Ekonomikas ministra padomnieks Klāvs Olšteins.

Olafs Pulks, JL Rīgas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks: „Ļoti būtiski ir izglītot jauno paaudzi, kāpēc 4.maijs ir nozīmīga diena Latvijas vēsturē. Kāpēc tā ir svarīga katram no mums un visiem kopā! Pastāstīt, cik Latvijas tauta toreiz bija vienota, kopīgiem spēkiem atgūstot Latvijas neatkarību.”

Silva Bendrāte, Saeimas deputāte: „Vairums skolēnu par Latvijas valsts dzimšanas dienu uzskata tikai 18.novembri, kad tika dibināta Latvijas Republika. Taču tikpat nozīmīgs Latvijas tautai ir 4.maijs Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena – brīdis, kad tika gāzts padomju režīms.”

Apmeklētajās skolās skolēni šonedēļ aktīvi veidoja apsveikumus Latvijas Republikai 4. maija svinībās.

 

Dalies ar ziņu