Skip to main content

JL: TP „ekonomikas glābšanā” ignorē sabiedrības intereses

Tautas partijas (TP) ekonomikas redzējums ir vājš piedāvājums, kurā turklāt tiek apdraudētas sabiedrības, īpaši sociāli aizsargājamo grupu, intereses, uzskata partija Jaunais laiks (JL).

Solvita Āboltiņa, partijas Jaunais laiks valdes priekšsēdētāja: „TP piedāvājums ir tukši vārdi un blefs, kur ignorēti sociālie jautājumi un lielākoties piedāvāti jau šīs valdības virzīti projekti. Savukārt par nozarēm, kurās vērojamas lielākās problēmas un kas atrodas pašas Tautas partijas pārraudzībā, piedāvājumā nav ne vārda.”

Arī uzspiestā ultimatīvā sadarbības forma JL nav pieņemama. Šī nav divu partiju, bet gan koalīcijas valdība, kurā priekšlikumi un idejas ir visām valdībā esošajām partijām. Sadarbības līgums neparedz atsevišķu koalīcijas partneru vienošanos noslēgšanu, un Tautas partijai, ja tā vēlas savu piedāvājumu uzturēt, iecere atbilstoši līgumam jāvirza izskatīšanai sadarbības padomē, kur tas tāpat kā citu partiju un sociālo partneru ieteikumi, tiks izvērtēts, balstoties uz ieguvumiem, iespējām un to fiskālo ietekmi, kas ir svarīgs priekšnosacījums, lai pildītu starptautisko aizdevēju nosacījumus un nodrošinātu likumdošanā noteikto sabiedrības sociālo aizsardzību, norāda JL.

„Vairākus gadus, pie varas esot TP funkcionāriem, Latvijas valsts ekonomika tika dzīta strupceļā. Lielākās kļūdas Latvijas tautsaimniecībā pieļautas tieši TP laikā, līdz ar to mums nav pamata uzticēties kārtējam viņu plānam. Turklāt tieši šobrīd TP atbildība ir veselības nozare, kurā vēl gana darāmā. Diemžēl arī par šo mēs TP piedāvājumā nedzirdējām ne vārda,” uzsver Āboltiņa.

Dalies ar ziņu