Skip to main content

JL: TP politizē arī Satversmes tiesu

Apstiprinot Satversmes tiesas tiesneša amatā Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas vadītāju, TP valdes locekli Vinetu Muižnieci, TP turpina tiesu varas politizēšanu, mēģinot to pakļaut savām politbiznesa interesēm, uzskata partijas Jaunais laiks (JL) Saeimas frakcijas deputāti.

„TP vairs nav varas par valdību, bet arvien ir vara Saeimā, ko viņi izmanto, lai jebkuriem līdzekļiem panāktu nestabilitāti valstī, mēģinot izjaukt atjaunoto valsts izaugsmes procesu un vājināt valdību. Vēl pavisam nesen oligarhi izmantoja Saeimu, lai, slēptā balsojumā atklāti melojot, tiktu vaļā no Maizīša. Tagad tie tiesu varai virza Kalvītim un Šķēlem tik uzticīgo Muižnieci,” norāda JL valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Šobrīd norit valdības cīņa ar Saeimu. Valdība ir stabilizējusi valsti un strādā; par spīti TP destruktīvajai rīcībai. Taču nekādas provokācijas valdības darbu neietekmēs, un valdība turpinās strādāt. TP var tikai mēģināt kavēt, bet ne apturēt valdības darbu. Tam viņiem nepietiek drosmes, uzsver Āboltiņa.

JL jau iepriekš uzsvēris, ka konstitucionālās tiesas visā pasaulē ir instances, kurās strādā valsts respektablākie juristi – respektēti profesionāļi un akadēmiķi. Savukārt TP uzskata, ka šo amatu ir tiesīgi ieņemt politiķi, kas pēdējo gadu laikā pielikuši ne mazumu pūļu, lai valsti novestu krīzē.

Šīsdienas Saeimas lēmums ST tiesneša amatam virzīt Muižnieci ir tieša Jāņa Maizīša neievēlēšanas scenārija sastāvdaļa. Pēc tam, kad parlaments dažu politisko spēku interesēs atbrīvojies no neērtā ģenerālprokurora, tas pārvērš arī ST par vietu, kur izmitināt politiski paklausīgus partijas biedrus, norāda JL.

 

 

Dalies ar ziņu