Skip to main content

Juridiskā komisija ceturtdien atkārtoti skatīs izmaiņas likumu ierosināšanas kārtībā

Saeimas Juridiskās komisijas deputāti trešdien, 18. jūlijā, sanāks uz sēdi, lai atkārtoti izskatītu grozījumus likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”. Likuma grozījumiem otrreizējā caurlūkošanā kopumā saņemti 34 priekšlikumi.

Saeima 21. jūnijā trešajā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”, izdarot izmaiņas kārtībā, kā vēlētāji var ierosināt likumus un Satversmes grozījumus. Valsts prezidents Andris Bērziņš likumu neizsludināja un nodeva parlamentam atkārtotai izskatīšanai.

Saeimas pieņemtie likuma grozījumi paredz atteikties no divpakāpju sistēmas parakstu vākšanā, nosakot, ka visus likumu ierosināšanai nepieciešamos desmitās daļas vēlētāju parakstus savāc šim nolūkam izveidota iniciatīvas grupa. Parakstu vākšanas procedūru paredzēts atvieglot, paredzot iespēju tos vākt arī elektroniski, kā arī apstiprināt pašvaldības institūcijās. Jaunajai kārtībai paredzēts pārejas periods līdz 2015. gadam.

Patlaban likumu ierosināšana tiek organizēta divos posmos. Ja par ierosināto likumprojektu savākti ne mazāk kā 10 tūkstoši vēlētāju parakstu, parakstu vākšanas otro posmu uzsāk Centrālā vēlēšanu komisija, un to finansē valsts. Ja likumprojektu parakstoties atbalsta ne mazāk kā desmitā daļa vēlētāju, tas tiek nodots izskatīšanai parlamentā. Ja Saeima to nepieņem bez satura grozījumiem, par likumprojektu tiek rīkota tautas nobalsošana.

Plānots, ka Saeima likuma grozījumus atkārtoti skatīs 26. jūlijā. Termiņš priekšlikumu iesniegšanai bija noteikts 16. jūlijs.
Saeimas Juridiskās komisijas sēde notiks trešdien, 18. jūlijā, plkst. 10:00 Jēkaba ielā 11, 426. telpā.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

 

Dalies ar ziņu