Skip to main content

Juridiskās adreses reģistrācijai būs nepieciešama nekustamā īpašuma īpašnieka piekrišana

Šodien, 14. jūnijā, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija konceptuāli atbalstīja tieslietu ministra Aigara Štokenberga iesniegtos priekšlikumus likumprojektam „Grozījumi Komerclikumā”.

Priekšlikumi paredz, ka, reģistrējot komersanta juridisko adresi, Uzņēmumu reģistram (UR) ir iesniedzama arī nekustamā īpašuma īpašnieka piekrišana. Pienākums iesniegt piekrišanu nav attiecināms uz gadījumu, ja nekustamais īpašums pieder pašam komersantam vai ar to saistītai personai, kura ir parakstījusi pieteikumu UR.

Likumprojekts ietver arī grozījumus par dalībnieku (akcionāru) sapulču norises vietu un UR kompetenci to sasaukšanā, kā arī noteic atvieglotu mātes un meitas sabiedrības reorganizācijas kārtību un paredz grozījumus par reorganizācijas dokumentu sagatavošanu un publiskošanu komersanta mājas lapā internetā.

Tāpat likumprojekts noteic, ka turpmāk komercreģistrā neierakstīs fizisko personu (piemēram, valdes locekļu un padomes locekļu) dzīvesvietas adreses. Pienākumu pieteikumā UR norādīt sasniedzamības adresi saglabās tām fiziskajām personām, kurām Iedzīvotāju reģistrā nav deklarētas dzīvesvietas adreses.

Par priekšlikumiem vēl jālemj Saeimai.

Informāciju sagatavoja:
Līga Brice
Tieslietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67036739
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu