Skip to main content

Kādas izmaiņas sagaida iedzīvotājus 2016.gadā

Pirmdien, 30. septembrī, Saeima izskata 2016. gada valsts budžeta projektu otrajā – galīgajā lasījumā. Nākamā gada budžets ir valsts iekšējās un ārējās drošības budžets, kas veidots atbildīgi un pārdomāti.

Nākamā gada valsts budžeta likumprojektu Ministru kabinets ir sagatavojis, par svarīgākajām prioritātēm nosakot mūsu valsts ārējās un iekšējās drošības stiprināšanu, veselības aprūpes pieejamības sekmēšanu un izglītības kvalitātes uzlabošanu.

Tāpat valdība budžeta projektā ir iekļāvusi būtiskus priekšlikumus iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzības mazināšanai un nodokļu regresivitātes samazināšanai. Valdība ir sagatavojusi ekonomiskajai situācijai atbilstošu budžetu, kas ir saskaņā ar fiskālās disciplīnas prasībām un nodrošina finansējumu prioritārajām nozarēm.

Kopējie nākamā gada budžeta ieņēmumi ir plānoti 7,4 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 7,7 miljardi eiro. Lai nodrošinātu nepieciešamo izdevumu apjomu, tika pārskatīti nozaru ministriju bāzes izdevumi, samazinot tos par 3%. Tāpat tika pārskatīti investīciju projektu īstenošanas termiņi. Neatliekamo pasākumu īstenošanai rasts papildu 122,1 miljons eiro. Ekonomikas izaugsme tiek plānota 3% apmērā no IKP.

Ja salīdzinām šā gada budžeta izdevumus ar nākamā gada budžetu, tad izdevumi būs pieauguši gandrīz par 200 miljoniem eiro. Ieņēmumi pret 2015. gadu pieaugs par teju 110 miljoniem eiro.

Aicina rūpīgi iepazīties ar infografikām par gaidāmajām izmaiņām no 2016. gada 1. janvāra, kā arī nākamā gada budžeta projekta salīdzinājumu pret 2015. gada budžetu.

 

Papildus informācija:
Aleksis Jarockis
Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta direktors
Tālr. (+371) 67083850
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu