Skip to main content

Kalniete apsveic ES Tieslietu Padomes lēmumu veicināt totalitāro režīmu noziegumu piemiņu

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (Vienotība) apsveic Eiropas Savienības Tieslietu Padomes pieņemto lēmumu, kurš aicina izglītot sabiedrību par totalitāro režīmu noziegumiem, atvēlēt pienācīgu finansējumu pētniecībai un pieminēt šo režīmu upurus.

Kalniete ir gandarīta, ka Austrumeiropas valstu un Eiropas Parlamenta deputātu ilgstoša darba rezultātā Eiropas Savienība augstākajā politiskajā līmenī ir pievērsusi uzmanību komunistisko un nacionālsociālistisko režīmu noziegumu novērtēšanai.

Kalniete: "Šis lēmums iezīmē lielu progresu Eiropas kopējās vēstures veidošanā. Tagad arī komunistisko režīmu noziegumi sāk ieņemt līdzīgu vietu eiropiešu apziņā, kādu tajā pelnīti jau gadu desmitiem ieņem nacionālsociālistu noziegumi. Svarīgi, ka šis lēmums pavērs plašākas iespējas finansēt totalitārisma noziegumu pētniecību un izglītojošo darbu."

ES Tieslietu Padome savos secinājumos izceļ Eiropas mēroga dienu totalitāro režīmu upuru piemiņai (23. augustā) un aicina dalībvalstis šo piemiņas dienu rīkot. Padome mudina dalībvalstis un Komisiju rosināt vai atbalstīt iniciatīvas, kuru mērķis ir informēt un izglītot sabiedrību par Eiropas totalitāro pagātni, kā arī veicināt finansējuma piešķiršanu pētījumiem par totalitāriem režīmiem.

Kalniete, kura vada Eiropas vēstures izlīguma grupu Eiropas Parlamentā, ir rosinājusi vairākus forumus, kuros veidojas politiķu viedoklis par totalitārisma piemiņu. Šī gada oktobrī Kalnietes vadīs kārtējo šādu parlamentāro apspriedi, kuru atklās Parlamenta kultūras un izglītības komitejas vadītāja un ES tiesiskuma komisāre.

Šodien Eiropas Parlamentā ES komisārs Andris Piebalgs atklās Kalnietes organizēto izstādi "Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss", kura ir spēcīgs vēstījums par Staļina režīma noziegumiem Latvijā un upuru likteņiem.

Papildinformācija:

Sandras Kalnietes mājas lapa

Infvormāciju sagatavoja:
Mārtiņš Spravņiks
Parlamentārais asistents
Tālr.: +32476881928
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu