Skip to main content

Kalniete Briselē demonstrē filmu par Lidiju Lasmani-Doroņinu

Briselē šodien tiks demonstrēta filma “Lidija” par pazīstamo latviešu disidenti Lidiju Lasmani-Doroņinu.

Tāpat skatītājiem būs iespēja tikties ar filmas autoriem Henrietu un Andreju Verhoustinskiem. Filmu rādīs Latvijas vēstniecības telpās un uz to aicināta vietējā latviešu sabiedrība, kā arī citu valstu deputāti un diplomātiskā korpusa pārstāvji.

 

“14 gadi. Tik ilgu laiku Lasmane-Doroņina pavadīja nebrīvē tādēļ, ka atļāvās saglabāt savus principus, pārliecību un ticību. Lidijas bērnībā iegūtie ideāli – Latvijas kā neatkarīgas valsts idilliskais tēls, stipras ģimenes vērtības un ticība Dievam kā morālā mēraukla katrai rīcībai – viņa ir iznesusi ne tikai cauri divām okupācijām un dažādu varu represijām, bet arī apcietinājumā, kad apkārtējā pasaulē cilvēcība šķita neatgriezeniski zudusi,” norādīja Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (JV), kura organizē filmas demonstrēšanu Briselē.

 

Viņa atgādināja, ka šobrīd bērni dzimst tai paaudzei, kura jau ir uzaugusi pēc Padomju Savienības sabrukuma, tādēļ ir ļoti svarīgi, lai šis likteņstāsts un atgādinājums par Padomju režīma necilvēciskajiem noziegumiem palīdzētu jaunajiem vecākiem ieaudzināt bērnos apziņu, ka Latvijas valsts ir vērtība, kas nav pašsaprotama.

 

“Mēs nedrīkstam aizmirst vēsturi, jo to saprotot un pieminot, mēs ejam nākotnes ceļu. Turklāt šādu izcilu cilvēku godināšana ir daļa no vēsturiskā taisnīguma,” uzsvēra Kalniete.

Dalies ar ziņu