Skip to main content

Kalniete: Ieteikums sākt ES iestāšanās sarunas ar Ukrainu ir vēsturisks un taisnīgs lēmums

Eiropas Komisijas rekomendācija ES Padomei sākt iestāšanās sarunas ar Ukrainu ir vēsturisks un taisnīgs lēmums, kas Eiropas Savienības valstu vadītājiem bez kavēšanās ir jāpieņem tuvākajā sanāksmē decembrī, uzskata Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete. Viņas ieskatā, šis ir pirmais solis, kas ar laiku palīdzēs Ukrainai kļūt arī par NATO dalībvalsti.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa: “Es apsveicu ukraiņu tautu ar šo sasniegumu! Eiropas Komisijas paziņojums šodien ir svarīgs politiskais vēstījums Krievijai – Ukraina uz visiem laikiem ir prom no tās ietekmes! Ukrainas ceļš uz pilntiesīgu ES dalībvalsti ir neatgriezenisks, tās progress, ieviešot reformas, ir ievērojams.”

Deputāte vienlaikus atzīst, ka Rietumvalstīm ir jāuzņemas atbildība par arvien nepietiekamu atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem karā pret agresoru.

“Vairāk nekā 20 mēnešus kopš Krievijas iebrukuma Ukrainas bruņotie spēki nav nodrošināti ar visu, kas tiem nepieciešams, lai atgūtu okupētās teritorijas un atbrīvotu simtiem tūkstošu ukraiņu no okupācijas jūga. Šādos apstākļos apņēmība ne tikai pretoties agresoram, bet arī veidot jaunu, demokrātisku, izturīgu ukraiņu tautu, ir vēl vairāk apbrīnojama,” norāda deputāte.

———–

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete pārstāv partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA un, pildot doto mandātu darbam Eiropas Parlamentā, strādā Ārlietu un Starptautiskās tirdzniecības komitejās, Drošības un aizsardzības apakškomitejā, kā arī īpašajā komitejā par ārvalstu iejaukšanos Eiropas Savienības demokrātiskajos procesos, tai skaitā plaši izmantojot dezinformāciju. Deputāte aktīvi darbojas Austrumu partnerības ietvaros, lai sekmētu demokrātiskos procesus tādās valstīs kā Ukraina, Moldova, Gruzija un citas.

Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa ir lielākā Eiropas Parlamentā kopš 1999.gada. Pašlaik labēji centriskajā politiskajā grupā strādā 178 deputāti no visām ES dalībvalstīm. Nevalstiskās organizācijas “VoteWatch Europe” reitingā Sandra Kalniete ierindota starp 100 ietekmīgākajiem Eiropas Parlamenta deputātiem.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes palīdze
Tālr.: 29405397
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu