Skip to main content

Kalniete ievēlēta par Eiropas Parlamenta lielākās frakcijas viceprezidenti

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete vakar, 17. septembrī, ievēlēta par Eiropas Parlamentā lielākās politisko partiju frakcijas – Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas – viceprezidenti. Kalnieti  amatam virzīja Baltijas un Ziemeļvalstu deputāti.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte: “Es pateicos kolēģiem par izrādīto uzticību un aicinājumu turpināt strādāt ETP grupas prezidijā uztveru ar lielu atbildību. Eiropa arvien saskaras ar lieliem izaicinājumiem, lai saglabātu tās vērtības, vienotību un gādātu par valstu drošību. Latvijas interesēs ir stipra un cieši integrēta Eiropa, tās principu aizstāvēšanu uzskatu par savu pienākumu, uzņemoties grupas viceprezidentes amatu.”

Sandra Kalniete norāda, ka arī iepriekšējā Eiropas Parlamenta sasaukumā pienākumi ETP grupas viceprezidentes amatā bija saistīti ar ārlietām un ES vērtībām. “Esmu vadījusi ETP Ārlietu darba grupu, veidojusi sadarbību ar Austrumu partnerības valstīm, it īpaši Ukrainu, Gruziju, Moldovu, arī Rietumbalkānu valstīm, lai atbalstītu to demokrātiskās reformas. Tāpat daudz paveikts, lai formulētu mūsu deputātu grupas pozīciju saistībā ar Krieviju, tās agresiju pret kaimiņvalstīm un dezinformācijas kampaņām daudzviet Eiropā,” uzsver EP deputāte.

Valdis Dombrovskis, Eiropas Komisijas viceprezidents: “Mēs Latvijā pazīstam Sandru Kalnieti kā ietekmīgu politiķi, vienu no Atmodas līderēm, bijušo ārlietu ministri. Viņas ievēlēšana ETP grupas viceprezidentes amatā ir augsts novērtējums visai Latvijas delegācijai un tas stiprinās Latvijas balsi ne tikai ārpolitikas jautājumos, strādājot pie Eiropas kopējās drošības politikas, bet arī tādos Latvijai svarīgos jautājumos kā Eiropas Savienības budžets un Eiropas Savienības fondu sadalījums.”

Sandra Kalniete, pildot doto mandātu darbam Eiropas Parlamentā, strādā Ārlietu un Starptautiskās tirdzniecības komitejās, kā arī Drošības un aizsardzības apakškomitejā. Deputāte aktīvi darbojas Austrumu partnerības ietvaros, lai sekmētu demokrātiskos procesus tādās valstīs kā Ukraina, Moldova, Gruzija un citas.

Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa ir lielākā Eiropas Parlamentā kopš 1999.gada. Pašlaik labēji centriskajā politiskā grupā strādā 182 deputāti no 26 ES dalībvalstīm. Vienīgais Latvijas politiskais spēks, kas pārstāvēts vadošajā Eiropas politiskajā saimē, ir partija VIENOTĪBA/partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA.  Par jauno Eiropas Komisijas prezidenti ir ievēlēta Ursula fon der Leiena, kura arī ir no ETP politiskās ģimenes.

Informāciju sagatavoja: Elīna Bīviņa Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes palīdze Tālrunis: 29405397 E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu