Skip to main content

Kalniete: Ilgtermiņa finansējums Ukrainai palīdzēs sagatavoties pilnvērtīgai tās dalībai ES

Eiropas Savienībai līdz gada beigām jāvienojas par nepārtrauktu un paredzamu finansējumu Ukrainai, lai ne tikai palīdzētu tai uzvarēt karā, bet arī nodrošinātu valsts atjaunošanu un sagatavošanos pilnvērtīgai dalībai ES, tā debatēs Eiropas Parlamenta plenārsesijā Strasbūrā uzsvēra deputāte Sandra Kalniete.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa: “Ukrainas vieta ir Eiropā. To varonīgie Ukrainas cilvēki jau otro gadu apliecina ar savām asinīm un par dzīvības cenu. Tāpēc lēmums par sarunu sākšanu ar Ukrainu par dalību Eiropas Savienībā ir jāpieņem šogad. Savukārt sarunas jāsāk nākamajā gadā, lai Ukrainu varētu uzņemt Savienībā līdz šīs desmitgades beigām.”

Eiropas Parlaments šodien, 17. oktobrī, balsos par 50 miljardu eiro vērta finansēšanas mehānisma izveidi Ukrainas atveseļošanas, atjaunošanas un modernizācijas atbalstam laikposmā no 2024. līdz 2027. gadam.

Sandra Kalniete debatēs uzsvēra, ka ETP grupa pilnībā atbalsta šāda finanšu instrumenta izveidi un uzstāj, lai vienošanās par to tiek pieņemta pēc iespējas ātrāk, kas ļautu to izskatīt kopā ar nākamo gadu budžetu. “ES daudzgadu budžeta regula ir jāgroza steidzami, par to tuvākajos mēnešos ir nepieciešams vienprātīgs ES dalībvalstu vadītāju balsojums. Ir izšķirīgi svarīgi nodrošināt Ukrainai nepārtrauktu atbalstu no nākamā gada,” norādīja deputāte.

Viņas ieskatā 50 miljardu instrumentā nedrīkst iekļaut ne aizdevuma procentu maksājumus, ne arī iepludināt ārējos ieņēmumus, kas radīsies atverot Krievijas iesaldētos aktīvus. Sandra Kalniete mudināja ieviest iespējami elastīgu finanšu instrumentu tā, lai procedūras ļautu ātri pieņemt lēmumus par aktuālajiem maksājumiem.

 

Foto no Eiropas Parlamenta plenārsēdes 16/10/2023 lejuplādējami šeit: https://multimedia.europarl.europa.eu/en/photoset/ep-plenary-session-establishing-the-ukraine-facility_EP-157388B

———–

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete pārstāv partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA un, pildot doto mandātu darbam Eiropas Parlamentā, strādā Ārlietu un Starptautiskās tirdzniecības komitejās, Drošības un aizsardzības apakškomitejā, kā arī īpašajā komitejā par ārvalstu iejaukšanos Eiropas Savienības demokrātiskajos procesos, tai skaitā plaši izmantojot dezinformāciju. Deputāte aktīvi darbojas Austrumu partnerības ietvaros, lai sekmētu demokrātiskos procesus tādās valstīs kā Ukraina, Moldova, Gruzija un citas.

Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa ir lielākā Eiropas Parlamentā kopš 1999.gada. Pašlaik labēji centriskajā politiskajā grupā strādā 178 deputāti no visām ES dalībvalstīm. Nevalstiskās organizācijas “VoteWatch Europe” reitingā Sandra Kalniete ierindota starp 100 ietekmīgākajiem Eiropas Parlamenta deputātiem.

Informāciju sagatavoja:

Elīna Bīviņa

Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes palīdze

Tālrunis: 29405397, e-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu