Skip to main content

Kalniete: Jāsagatavo plāns pēc iespējas ātrai Ukrainas integrācijai ES vienotajā tirgū

“Fakts, ka 16 komisāri, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula von der Leiena un Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels tiekas ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zeļenski un Ukrainas valdības ministriem Kijivā, ir spēcīga politiska vēsts kā Putinam un viņa rokaspuišiem, tā arī pārējai pasaulei,” tā, komentējot šodien, 2023. gada 3. februārī notiekošo Eiropas Savienības un Ukrainas samitu norāda Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Eiropas Parlaments ES-Ukrainas samita priekšvakarā pārliecinošā balsojumā – ar 489 balsīm par, 36 pret un 49 atturoties, pieņēma rezolūciju, kurā akcentēts būtiskākais, ko deputāti sagaida no ES un Ukrainas politisko līderu augstākā līmeņa sanāksmes Kijivā.

Deputāti norāda, ka ES un Ukrainai jāstrādā pie tā, lai sāktu iestāšanās sarunas, jāpastiprina un jāpalielina ES militārais, ekonomiskais un humānais atbalsts Kijivai un jāievieš desmitā sankciju pakete pret Maskavu.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas grupa: “Ukraina ir ES kandidātvalsts, tāpēc Eiropas Parlaments no šī samita sagaida ceļvedi, kurā būs skaidri izklāstīti darbi, kas padarāmi, lai, neskatoties uz Krievijas agresiju, Ukraina pakāpeniski un pēc iespējas ātrāk varētu pievienoties ES vienotajam tirgum. Soli pa solim iekļaušanās ES tirgū būtu taustāms ieguvums kā kara nomocītās valsts ekonomikai, tā katram pilsonim. Eiropas Komisijai ir jāizstrādā vērienīgs plāns pievienošanās sarunām ar mērķi veicināt pakāpenisku un ātru Ukrainas integrāciju ES politikās un programmās.”

Eiropas Parlaments aicina līderus gaidāmajā ES un Ukrainas samitā par prioritāti noteikt visaptverošu atveseļošanas pasākumu paketi Ukrainai. Šajā pasākumu kopumā galvenā uzmanība ir jāpievērš valsts atjaunošanai gan tūlītēji, gan vidējā termiņā un ilgtermiņā. Novērtējot Ukrainas atjaunošanas vajadzības, Eiropas Parlamenta rezolūcijā atkārtoti izteikts aicinājums Ukrainas atjaunošanu finansēt no iesaldētajiem Krievijas Centrālās bankas un Krievijas oligarhu aktīviem.

“Mēs, no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti, rezolūcijā vēlējāmies iekļaut aicinājumu izraidīt Krievijas vēstniekus no ES valstu galvaspilsētām, tā solidāri pazeminot diplomātisko attiecību līmeni. Diemžēl, šis priekšlikums tika noraidīts, taču mēs sagaidām, ka ES un Ukrainas samitā tiks nosodīts Olimpiskās komitejas lēmums atļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties vasaras olimpiskajās spēlēs Parīzē 2024. gadā,” norāda Sandra Kalniete.

——————

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete pārstāv partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA un, pildot doto mandātu darbam Eiropas Parlamentā, strādā Ārlietu un Starptautiskās tirdzniecības komitejās, kā arī īpašajā komitejā par ārvalstu iejaukšanos Eiropas Savienības demokrātiskajos procesos, tai skaitā plaši izmantojot dezinformāciju. Deputāte aktīvi darbojas Austrumu partnerības ietvaros, lai sekmētu demokrātiskos procesus tādās valstīs kā Ukraina, Moldova, Gruzija un citas.

Eiropas Tautas partijas (ETP) grupa ir lielākā Eiropas Parlamentā kopš 1999.gada. Pašlaik labēji centriskajā politiskajā grupā strādā 176 deputāti no visām ES dalībvalstīm. Nevalstiskās organizācijas “VoteWatch Europe” reitingā Sandra Kalniete ierindota starp 100 ietekmīgākajiem Eiropas Parlamenta deputātiem.

Informāciju sagatavoja:
Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes birojs

Dalies ar ziņu