Skip to main content

Kalniņa tikšanās ar jauno Mauritānijas vēstnieku Latvijā

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš otrdien, 9. novembrī, tikās ar Mauritānijas Islāma Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Sidī Mohamedu Ouldu Talebu Amāru (Sidi Mohamed Ould Taleb Amar).

Sveicot vēstnieku Saeimā, O. Kalniņš atzīmēja, ka šī ir viņa pirmā tikšanās ar ārvalstu vēstnieku kopš nesenās stāšanās Ārlietu komisijas priekšsēdētāja amatā.

„Kaut arī mūsu valstis atrodas dažādos kontinentos un tās šķir liels attālums, Latvijai un Mauritānijai izveidojusies laba sadarbība zivsaimniecības jomā,” norādīja komisijas priekšsēdētājs. Latvijas tāljūras zvejas flotes kuģi regulāri zvejo Atlantijas okeānā pie Mauritānijas krastiem.

Vēstnieks atzina, ka zivsaimniecība ir viena no nozīmīgākajām Mauritānijas tautsaimniecības nozarēm un valstij ir noslēgti sadarbības līgumi šajā jomā ar Eiropas Savienību, tostarp, arī Latviju.

Vēstnieks pauda cerību, ka viņam izdosies veicināt abu valstu uzņēmēju kontaktus, un kā citu attīstītu Mauritānijas tautsaimniecības nozari minēja dzelzs rūdas ieguvi. Pirms neilga laika Latvijā jau ieradušies Mauritānijas uzņēmēji, kuri savas vizītes laikā apmeklējuši arī Liepāju, darīja zināmu vēstnieks. Tāpat kā perspektīvu sadarbību jomu vēstnieks minēja tūrismu.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas preses dienests

Dalies ar ziņu