Skip to main content

Kalniņa–Lukaševica piedalīsies Ārlietu padomes attīstības sadarbības ministru sanāksmē

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa–Lukaševica 26. oktobrī Luksemburgā piedalīsies Ārlietu padomes attīstības sadarbības ministru sanāksmē.

Tajā ministri pārrunās jaunās darba kārtības ilgtspējīgai attīstībai (2030 Agenda) īstenošanu. Jaunā darba kārtība ilgtspējīgai attīstībai tika apstiprināta šī gada septembrī ANO samitā Ņujorkā, un tā paredz pasaules mēroga ietvaru nabadzības izskaušanai un ilgtspējīgas attīstības panākšanai līdz 2030. gadam.

Turpinot Eiropas Savienības diskusijas saistībā ar migrācijas problemātiku, ministri spriedīs par attīstības sadarbības politikas lomu bēgļu krīzes risināšanā.

Sanāksmes dienaskārtībā būs arī jautājumi par dzimumu līdztiesību attīstības sadarbības politikas kontekstā, kā arī Eiropas Savienības attiecības ar Āfrikas, Karību un Klusā okeāna valstīm pēc 2020. gada, kad spēku zaudēs pašreizējais abu pušu partnerības nolīgums (ACP-EU Partnership Agreement).

Ministri tāpat diskutēs par gatavošanos 2016. gada maijā Stambulā notiekošajam ANO Pasaules humānās palīdzības samitam (World Humanitarian Summit).

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu