Skip to main content

Kampars: Ekonomikas recesijas smagākais posms ir pārvarēts

Šodien ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) Ministru kabineta sēdē iepazīstinās kolēģus un sabiedrību ar Ekonomikas atveseļošanas plāna ieviešanas gaitu, kas, pēc ministra domām, skaidri apliecina – valdības īstenotās uzņēmējdarbības atbalsta programmas devušas rezultātu un ekonomiskā situācija valstī uzlabojas straujāk nekā iepriekš prognozēts.

Kā atzīst ekonomikas ministrs, valstī ir pārvarēts recesijas smagākais posms. Tā pārvarēšana ir apliecinājums V.Dombrovska valdības atbildīgi veiktajam darbam un profesionāli pieņemtajiem lēmumiem, kā rezultātā ekonomikas atlabšana notiek straujāk nekā iepriekš izteiktās prognozes.

A.Kampars: „ Statistikas dati liecina, ka ir notikušas nozīmīgas makroekonomiskās korekcijas attīstības virzienā. Ekonomikā ir noticis pavērsiens. Notiek pārēja uz ilgtspējīgu ekonomikas modeli, kurā galvenais dzinējspēks ir uz eksportu orientēti apstrādes rūpniecības un pakalpojumu sektori. Svarīgi, ka smagā piezemēšanās pēc treknajos gados mākslīgi radītā burbuļa ir ļāvusi valstij un uzņēmējiem pārvērtēt prioritātes.”

Pērn novembrī Ministru kabinetā tika apstiprināts Ekonomikas atveseļošanas plāns, kas paredzēja valstij pieejamos resursus koncentrēt prioritāriem segmentiem – konkurētspējīgiem uzņēmumiem ar augstu izaugsmes un eksporta potenciālu, apstrādes rūpniecības nozarēm ar nozīmīgu ieguldījumu pievienotās vērtības un eksporta pieaugumā, kā arī uz eksportu orientētām pakalpojumu nozarēm.

A.Kampars: „Ekonomikas ministrija atbalsta programmās pieejamos resursus ir mērķtiecīgi novirzījusi šo prioritāro segmentu atbalstīšanai. Tādēļ šodien ar gandarījumu varu teikt, ka šī stratēģija ir attaisnojusies, jo tieši šajās nozarēs pēdējos ceturkšņus vērojama straujākā izaugsme un atgūšanās no krīzes. Tas vēlreiz apliecina, ka valsts īstenotie pasākumi, kas galvenokārt ietver Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļu izmantošanu, ir devuši cerēto rezultātu.”

Vienlaicīgi ekonomikas ministrs uzsver, ka šobrīd Latvijā ekonomikas atlabšana vēl ir vērtējama kā trausla. Tāpēc svarīgi mērķtiecīgi iespēju robežās turpināt Ekonomikas atveseļošanas plāna īstenošanu.

 

Dalies ar ziņu