Skip to main content

Kampars: enerģētikas infrastruktūras projektu īstenošana nodrošinās konkurenci un lētākus energoresursus

Ekonomikas ministrs Artis Kampars vakar, 27. aprīlī, darba vizītē apmeklēja Poliju, lai iepazītos ar šīs valsts pieredzi nozīmīgu enerģētikas infrastruktūras projektu, tai skaitā sašķidrinātās dabasgāzes termināļa izbūves īstenošanā.

Ministrs kopā ar pārstāvjiem no AS „Latvenergo” apmeklēja sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecības vietu Polijas pilsētā Švinouščē (Swinoujscie).

„Šādi infrastruktūras objekti nākotnē energoresursu piegādē nodrošinās konkurenci, kas savukārt dos iespēju iedzīvotājiem saņemt enerģiju par konkurētspējīgu cenu. Ņemot vērā, ka tuvākajās nedēļās ir jāpieņem stratēģisks lēmums par reģionālā sašķidrinātās dabasgāzes termināļa izbūves vietu kādā no Baltijas valstīm, un apzinoties Latvijas priekšrocības kā izdevīgākajai termināļa dislokācijas vietai, mums ir svarīgi laikus apzināt citu valstu pieredzi šādu projektu īstenošanā. Termināļa izbūve ir būtiska, lai izbeigtu mūsu enerģētisko atkarību no viena dabasgāzes piegādātāja un šī mērķa sasniegšanai gan politiskajā, gan citos līmeņos vajadzīga saskaņota un izlēmīga rīcība,”
pēc vizītes norādīja A. Kampars.

Jau ziņots, ka 2010. gada decembrī Ministru prezidenta Valda Dombrovska vadītā Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padome uzdeva AS „Latvenergo” veikt sākotnējo izpēti par sašķidrinātās dabasgāzes termināļa izbūvi Latvijā. Līdzīgi kā Polijas pilsētā Švinouščē, reģionālā termināļa projekta īstenošanai Baltijā ir plānots līdzfinansējums no Eiropas Savienības.

Enerģētikas jautājumi un abu valstu stratēģiska sadarbība šajā jomā tika akcentēti arī, ekonomikas ministram Artim Kamparam tiekoties ar Polijas premjerministra vietnieku, ekonomikas ministru Valdemāru Pavlaku. Ministri atzina, ka infrastruktūras attīstība ir nozīmīga, veidojot vienotu Eiropas Savienības enerģētikas tirgu un likvidējot izolētās „enerģētikas salas”, kāds pašlaik ir Baltijas reģions.

Pārrunājot Latvijas un Polijas divpusējo ekonomisko sadarbību, ministri vienojās tuvākajā laikā Varšavā organizēt biznesa forumu uzņēmēju kontaktu sekmēšanai, kā arī uzsvēra mazo un vidējo uzņēmumu nozīmi ekonomikas stimulēšanā un atzina nepieciešamību intensīvi aizstāvēt to intereses Eiropas Savienības līmenī, nolūkā mazināt šķēršļus to darbībai vienotā tirgū.

Polija uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, tai skaitā Eiropas Savienības vienotā tirgus principu veicināšanu un finanšu pieejamību uzņēmējdarbībai, izvirzījusi par prioritātēm periodam, kad tā šī gada otrajā pusē kļūs par Eiropas Savienības prezidējošo valsti. A. Kampars sarunā norādīja, ka Latvija atbalsta šīs Polijas izvirzītās prioritātes.

Darba vizītes ietvaros Polijā ekonomikas ministrs A. Kampars piedalījās arī Baltijas biznesa forumā „Eiropa: Ziemeļi, Austrumi – bizness bez robežām” (“Europe: North, East – Business without borders”).

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 29405397
[email protected]

 

Dalies ar ziņu