Skip to main content

Kampars: Krievija visaugstākajā līmenī gatava sekmēt ekonomisko sadarbību ar Latviju

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedjevs šodien, 20. decembrī, tiekoties ar Latvijas prezidentu Valdi Zatleru un viņu pavadošo oficiālo delegāciju, atzinis, ka Latvijas un Krievijas starpvaldību komisija, kas sagatavojusi šodien parakstītos starpvaldību līgumus dažādās nozarēs, paveikusi lielu un nozīmīgu darbu, un nākamais būtiskākais uzdevums ir izstrādāt līgumu par savstarpēju investīciju aizsardzību un veicināšanu.

„Investīciju sekmēšana, robežšķērsošanas jautājumi, Latvijas enerģētikas politika un pasažieru pārvadājumi bija galvenie sarunu temati ekonomikas jomā, Latvijas oficiālajai delegācijai tiekoties ar Krievijas prezidentu. Medvedjeva kungs solīja, ka problēmas, kas skar robežšķērsošanu, Maskavā turpmāk tiks risinātas īpašā prezidenta kontrolē, atzinīgi tika novērtēta Latvijas politika enerģētikas jautājumos. Abu valstu delegācijas arī vienojās, ka līdz 2018. gadam, kad Krievijā notiks Pasaules futbola čempionāts, jāizveido ātrgaitas vilcienu satiksme starp Rīgu un Maskavu,” pēc tikšanās Kremlī norādīja ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Maskavā šodien tika parakstīti seši Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas sagatavotie līgumi, to vidū par sadarbību cīņā pret noziedzību, par izvairīšanos no nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem, par sadarbību ārkārtējo situāciju novēršanas un likvidēšanas jomā, par pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu, par sadarbību vides aizsardzībā un par sadarbību tūrisma jomā. Tāpat šodien parakstīta starpvaldību vienošanās par sadarbību sociālās drošības jomā.

Līgums par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem, ko no Latvijas puses bija deleģēts parakstīt ekonomikas ministrs Artis Kampars, veicinās uzņēmējdarbību, kā arī atvieglos investoru darbību, radot stabilu investīciju vidi un sakārtojot nodokļu uzlikšanas jautājumus atbilstoši starptautiskiem standartiem.

Ekonomikas ministrs parakstīja arī līgumu par sadarbību tūrisma jomā, kas paredz šīs nozares sekmēšanai izveidot Latvijas – Krievijas tūrisma darba grupu, sadarboties starptautiskajās organizācijās, veikt kopīgus pētījumus utt. Jāpiebilst, ka Krievija ir viens no vadošajiem Latvijas tūrisma mērķa tirgiem – augsti prioritāra tirgus statuss Krievijai noteikts Latvijas Tūrisma mārketinga stratēģijā 2010 – 2015. gadam.
 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 29405397
[email protected]

Dalies ar ziņu